20.07.2016
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - ZNACZEK OKOLICZNOŚCIOWY
Wszystko rozpoczęło się w 1985 roku. Wtedy to Jan Paweł II na spotkaniu opłatkowym wyraził pragnienie by Światowe Dni Młodzieży odbywały się w diecezjach co roku w Niedzielę Palmową, a regularnie co 2-3 lata w wyznaczonym przez papieża miejscu. Tak też się stało i od tego czasu w różnych miejscach globu odbyło się 30 spotkań młodzieży, wypełnionych wiarą, nadzieją, miłością i modlitwą.
Kolejne spotkanie młodzieży odbędzie się już za kilka dni (od 26 do 31 lipca) w Krakowie. Także my postanowiliśmy włączyć się w te wydarzenia i za namową licznych kolekcjonerów wydać Znaczek Okolicznościowy, który będzie pamiątką po spotkaniu i oryginalnym gadżetem dla jego uczestników.
XXXI ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY - KRAKÓW 2016
Na mocy porozumienia jakie zawarliśmy z Pocztą Polską S.A, znaczki, o których mowa dostępne będą w sprzedaży na 26 stoiskach zlokalizowanych głównie w Krakowie i okolicach. Ponadto znaczki można będzie nabyć w kilku innych miejscach w Polsce. Wszelkie lokalizacje miejsc sprzedaży dostępne są poniżej opisu znaczka w jego karcie. Wydrukowane przez Pocztę Polską plakaty m.in. z wizerunkiem ZO zawisną w placówkach pocztowych na terenie całego kraju.
Zastanawiacie się zapewne co Znaczki Turystyczne mają wspólnego ze ŚDM, co w ogóle turystyka ma z tym wspólnego. Otóż ma i to wiele. Pielgrzymowanie to turystyka, więc każdy pielgrzym to turysta, nie musi on jednak zwiedzać tylko muzeów czy kopalni, jego celem są także miejsca sakralne, szlaki prowadzące do miejsc świętych, czyli także te miejsca, które widnieją na znaczkach. Turyści - pielgrzymi, którzy przyjadą z całego świata zapewne będą chcieli poznać przy okazji piękne i wartościowe miejsca naszej Ojczyzny, a przecież w wielu z nich są nasze Znaczki Turystyczne. Zapewne też wielu z Was ma swojego turystycznego mentora, ale założymy się, że dla wielu będzie to także postać najsłynniejszego polskiego turysty - pielgrzyma, Karola Wojtyły, a On bezsprzecznie jest związany ze ŚDM.
Mamy nadzieję, że prezentowany powyżej znaczek zainteresuje wszystkich znaczkowych turystów bez względu na poglądy, preferencje i zainteresowania turystyczne.
W związku z licznymi pytaniami informujemy, że sprzedaż korespondencyjna znaczków będzie miała miejsce dopiero po zakończeniu ŚDM.
19.07.2016
Ile razy na dźwięk strażackiej syreny zastanawialiście się nad pracą strażaków? Czy w ogóle mamy pojęcie o tym zawodzie? Jak zmieniała się praca i sprzęt strażaków na przestrzeni lat z pewnością dowiemy się w kilku muzeach pożarniczych w Polsce, ale tym razem mamy ku temu pretekst wyjątkowy. Od czwartku 21 lipca w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach i jego oddziale w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie) pojawią się prezentowane powyżej znaczki.
CENTRALNE MUZEUM POŻARNICTWA W MYSŁOWICACH No. 610
WIELKOPOLSKIE MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH No. 384
Zachęcamy do tego, by w wolym czasie wybrać się do w.w. miejsc i osobiście zapoznać się ze zgromadzonymi eksponatami. A potem koniecznie napiszcie o tym na karcie znaczka i naszym profilu na FB. Zapraszamy.
17.07.2016
NASZYWKI
Już podczas pierwszego spotkania kolekcjonerów zastanawialiśmy się nad czymś, co pozwoli wyróżnić nas znaczkowych kolekcjonerów w tłumie innych turystów. Potem wielokrotnie różne osoby pisały nam o spotkaniach na szlaku i postanowiliśmy wtedy, że dobrze będzie przypiąć coś do plecaka by dać się zauważyć innym kolekcjonerom. Niestety przypinki są małe i z daleka nie zawsze można je zauważyć, dlatego myśleliśmy o czymś większym, bardziej widocznym.
I znaleźliśmy chyba idealny przedmiot, a jest nim naszywka z ogólnorozpoznawalnym logotypem ZT. Taką naszywkę można przyszyć do plecaka, do kurtki/bluzy czy nawet kapelusza. Inni turyści z daleka będą widzieli charakterystyczne pomarańczowe koło, a jeśli wśród nich znajdzie się ktoś, kto zbiera znaczki, będziecie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się na szlaku porozmawiać i poznać nie tylko poprzez internet.
Wczoraj na naszym profilu FB przedstawiliśmy gotowy produkt i bardzi się cieszymy, że spotkał się on z tak pozytywnym przyjęciem, Oddajemy więc w Wasze ręce nasz najnowszy produkt. Naszywki mają średnicę 95 mm i są w całości haftowane. Wykonaliśmy je w takim nakładzie by każdy kto chce, mógł się w nie zaopatrzyć. Problemem pozostaje jednak logistyka w związku z tym sugerujemy by naszywki zamawiać przy okazji zamawiania znaczków i innych rzeczy z centrali, tak by nie obciążać nas dodatkowymi wysyłkami, a Was dodatkowymi kosztami. Cenę naszywki ustaliliśmy na 13 zł./szt. i zawiera ona także nici, w kolorze pomarańczowym, niezbędne do przyszycia naszywki.
Zamówienia należy składać wyłącznie poprzez e-mail info@znaczki-turystyczne.pl zaznaczając wyraźnie czy naszywki mają być wysłane łącznie z zamówionymi znaczkami czy oddzielnie (wówczas będą one wysłane listem poleconym w cenie 7 zł.) Nie bierzemy pod uwagę zamówień składanych poprzez FB. Informujemy również, że z racji trwającego sezonu urlopowego realizacja zamówień nastąpi dopiero po 25 lipca.
16.07.2016
O ZNACZKOWYM SIANIU, KIEŁKOWANIU I PLONACH….
Myliłby się ten, kto sądzi, że w weekendy odpoczywamy. No może troszkę, bo po całym tygodniu intensywnej pracy człowiekowi się troszkę odpoczynku należy, ale przy okazji zawsze robimy coś okołoznaczkowego.
W ten oto sposób po kilku tygodniach układania sobie wszystkiego w głowie wreszcie udało się usiąść i napisać tekst podsumowujący znaczkową premierę i konferencję jakie miały miejsce w połowie czerwca w Żmigrodzie. Zapraszamy zatem do poczytania tekstu, który stworzony został w innej konwencji, ale mamy nadzieję, żę takżę się Wam spodoba.
13.07.2016
Kolejne znaczki docierają do swoich miejsc docelowych, w związku z tym spieszymy z przekazywaniem Wam nowych, mamy nadzieję dobrych wieści. Tym razem zapraszamy do Hajnówki, gdzie mieści się Park Miniatur Zabytków Podlasia. Czekamy na Wasze relacje i informujemy, że znaczek jest już dostępny w sprzedaży.
PARK MINIATUR ZABYTKÓW PODLASIA W HAJNÓWCE No. 490
Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce to miejsce, które powstało z myślą o tym by ukazać piękno zabytkowej architektury województwa podlaskiego. W Parku wyeksponowano charakterystyczne dla regionu obiekty kolorowej architektury drewnianej, ale także obiekty sakralne, pałace i inne warte uwagi perełki lokalnej architektury. Miniatury wykonane są w skali 1:25 co pozwala na duże odwzorowanie szczegółów, a dodatkowo pozwala zaobserwować różnice w wielkości poszczególnych zabytków. Każda miniatura posiada także swoją metryczkę, na której umieszczono podstawowe informacje dotyczące prezentowanych obiektów oraz różnego rodzaju ciekawostki.
12.07.2016
Jest takie miejsce, które wygląda jak małe miasteczko, a jednak jest wsią, ma swój herb i bogatą historię oraz wiele zabytków. To Chełmsko Śląskie, w którym właśnie pojawił się nowy ZT. Tak... wiemy, zapewne wielu z Was już tu było, ale mimo wszystko zapraszamy do ponownych odwiedzin tej miejscowości, bo drzemie w niej wielki turystyczny potencjał i na pewno każdy raz jeszcze odkryje coś ciekawego.
RYNEK W CHEŁMSKU ŚLĄSKIM - KAMIENICE PODCIENIOWE No. 97
Chełmsko Śląskie, dawniej Schomberg, to wieś w woj. dolnośląskim w gminie Lubawka. Do pierwszej połowy XIX wieku prężnie rozwijający się ośrodek sukiennictwa i płóciennictwa. Do 1945 roku Chełmsko Śląskie posiadało prawa miejskie. Miejscowość zachowała swój dawny charakter i pierwotny układ architektoniczny z rynkiem i dominującą nad miastem bryłą kościoła. W samym rynku znajduje się kilkanaście zabytkowych barokowych i klasycystycznych kamienic, które powstały na przełomie XVII, XVIII w. Są to 2-3 kondygnacyjne budynki murowane o 3-4 osiach okiennych, niektóre z ozdobnymi portalami i inskrypcjami, czasem z zapisaną datą ukończenia budowy. Bogato zdobione elewacje i szczyty mieszczańskich kamienic to pozostałość po latach świetności miasta i intensywnym rozwoju tkactwa. To jeden z cenniejszych zabytków tego typu na Dolnym Śląsku.
11.07.2016
Wczoraj otrzymaliśmy komunikat o dosyć zaskakującej sytuacji w miejscu sprzedaży jednego ze ZT i zgodnie z sugestiami kolekcjonerów postanowiliśmy w takich sytuacjach możliwie jak najszybciej informować o wszelkich zmianach dotyczących dostępności znaczków.
Publikujemy zatem pierwszy znaczkowy alert, dotyczący Znaczka Turystycznego 406 - Pałac w Wiszni Małej, który dostępny będzie w sprzedaży także w Karczmie Miłocin od wt. do nd. w godz. od 12:00 do 20:00. Przy okazji informujemy, że nieporozumienie z ceną znaczka zostało wyjaśnione i obecnie cena w obu lokalizacjach jest standardowa.
Zapraszamy zatem do zdobywania znaczków i będziemy informowali o kolejnych zmianach.
11.07.2016
Jak zapewne wiecie w miniony piątek w Janovicach koło Rymarova w Republice Czeskiej odbyło się spotkanie, w ramach którego dokonano uroczystego odznaczenia kolekcjonerów znaczków turystycznych tzw. "Znalec Republiki Czeskiej ". Tytuł ten zyskują kolekcjonerzy, którzy posiadają minimum 200 znaczków kolekcjonera czyli w swej kolekcji mają ok. 2000 numerowanych ZT.
Piątkowe spotkanie w Rymarovie było już trzecim spotkaniem. Najważniejszą częścią spotkania była uroczyste wręczenie tytułu osobom spełniającym w.w kryterium.
6.07.2016
KOLEJNE ZNACZKI KOLEKCJONERA
Dwa tygodnie temu opublikowaliśmy 6 nowych Znaczków Kolekcjonera i tak jak zapowiadaliśmy po krótkiej przerwie wprowadzamy kolejne, aby choć raz być krok przed turystami.
Po raz pierwszy napiszemy coś nt. ich powstawania. Otóż dla nas prezentowane dzisiaj znaczki stanowiły nie lada wyzwanie i to zarówno w fazie projektowania jak i przygotowywania opisu prezentowanych zwierząt. No bo jak pokazać dwa gatunki nietoperzy, które rozróżnialne są na podstawie drobnych szczegółów budowy anatomicznej znanych jedynie specjalistom. Postanowiliśmy więc pokazać wygląd ogólny nietoperzy i lekko to czymś wzbogacić. Oczywiście pokazanie środowiska odpadło, bo pokazanie nocy na znaczku nie bardzo się udało. Postawiliśmy więc na elementy towarzyszące w postaci innych nietoperzy i owadów, a efekt mamy nadzieję przypadnie Wam do gustu.
Zachęcamy zatem do aktywności turystycznej i udziału w grze kolekcjonerskiej. Zbierajcie kupony ze znaczków i zgodnie z zasadami wymieniajcie je na ZK, a dzisiaj prezentowane znaczki zapewne wkrótce wzbogacą Wasze kolekcje.
5.07.2016
Drodzy kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych,
W dniu 8 lipca 2016 r. serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Znaczków Turystycznych na uroszyste przyznanie tytułu "ZNAWCA REPUBLIKI CZESKIEJ". Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 14.00, natomiast samo wręczenie tytułów odbędzie się o godzinie 16.00 na terenie Centrum Informacji i Muzeum Znaczków Turystycznych w Janovicach koło Rymarova na scenie amfiteatru La Skála. W programie także wystąpienie grupy teatralnej (o godzinie 20.00), która przedstawi sztukę Lemoniadowy Joe. Zainteresowanych udziałem w imprezie zapraszamy do Rymarova.
4.07.2016
Tydzień dobrze jest rozpocząć dobrą wiadomością. Czynimy to zatem z radością i ogłaszamy, że właśnie w sprzedaży pojawił się najnowszy Znaczek Turystyczny w woj. lubuskim. Tym razem na znaczkowe wędrówki zapraszamy do Przewozu, gdzie znajduje się tajemnicza Wieża Głodowa, o której nieco więcej tradycyjnie przeczytacie w opisie znaczka.
WIEŻA GŁODOWA W PRZEWOZIE No. 439
Przewóz to wieś gminna położona nad Nysą Łużycką przy końcu drogi krajowej nr 27 prowadzącej z Żar i dalej do Saksonii w Niemczech. Ciekawe dzieje tej miejscowości sięgają czasów wczesnopiastowskich. Istniał już wtedy gród, który strzegł przeprawy przez Nysę Łużycką i szlaku handlowego z Saksonii do Wielkopolski. Wiek XV zapisał się w historii Przewozu tragicznym wydarzeniem. W wyniku bratobójczych walk o sukcesję po Janie I Żagańskim w wieży przewoskiego zamku zmarł śmiercią głodową jego syn Baltazar, uwięziony przez własnego brata Jana II. Od tego czasu istniejącą do dziś wieżę nazywano Wieżą Głodową. Sama wieża zbudowana była z cegły i kamienia polnego w XII w. Jej mury osiągają grubość 3,8 metra i wysokość 22 m z kilkoma otworami strzelniczymi i wejściem prowadzącym na mur obronny wysoki na 6 m. Legenda mówi, że zawsze 15 lipca, dokładnie o północy, rozlega się z lochu przeraźliwy krzyk przekleństwa. To duch zmarłego tutaj księcia Baltazara przeklina swojego brata Jana, sprawcę straszliwej głodowej śmierci.
1.07.2016
Pierwszy dzień miesiąca i chyba już tradycyjnie znaczkowa premiera. Kontynuujemy serię znaczków poświęconych najwyższym szczytom Polski. Tym razem Góry Świętokrzyskie i Łysica. Znaczek w sprzedaży dostępny od 2 lipca, natomiast w oczekiwaniu na jego fizyczne ukazanie się zachęcamy do zapoznania się z opisem Łysicy. Trzeba jeszcze wspomnieć, że prezentowany znaczek jest zasługą kolekcjonera ze Skarżyska Kamiennej. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy innych kolekcjonerów do rozsiewania znaczkowej idei w swoich miejscowościach.
ŁYSICA - NAJWYŻSZY SZCZYT GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH No. 579
Łysica jest najwyższym szczytem Gór Świętokrzyskich, wysokość (612 m n.p.m.). Leży na zachodniej stronie Łysogór, na południowy-wschód od miejscowości Święta Katarzyna. W całości znajduje się w obszarze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Masyw posiada dwa wierzchołki. Wierzchołek wschodni nazywany jest Skałą Agaty lub Zamczyskiem – (608 m n.p.m.). Drugi, zachodni wierzchołek jest wyższy – (612 m n.p.m.) Umieszczono na nim krzyż będący repliką pamiątkowego krzyża z 1930 roku. Na krzyżu znajduje się tabliczka z napisem: „Nieśmiertelnemu Królowi Wieków, Jezusowi Chrystusowi, Głosi Cześć I Chwałę Puszcza Jodłowa”. Ze szczytu możemy podziwiać nieco ograniczony widok w kierunku północnym na Górę Miejską i Psarską. Łysicę tworzą kwarcyty i łupki kambryjskie. Od północy i południa otaczają ją gołoborza czyli odsłonięte miejsca, pokryte przez głazy, które powstały w wyniku wietrzenia piaskowców kwarcytowych. Masyw jest niemal w całości porośnięty lasem. W dolnych partiach występuje las jodłowo-bukowy, a w górnych rosną jodły. Przez górę przechodzi Główny Szlak Świętokrzyski im. Edmunda Massalskiego z Gołoszyc do Kuźniaków.
1.07.2016
Na początku roku informowaliśmy o obchodach 50-lecia koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bardzkiej, które już wkrótce odbędą się w Bardzie. Powstał w związku z tym wydarzeniem Znaczek Okolicznościowy, który dostępny jest w bardzkim Sanktuarium. A tymczasem już jutro odbędą się wspomniane obchody połączone z uroczystością dziękczynienia za 1050 lat chrześcijaństwa naszego narodu jak również za tysiąc lat obecności figury Matki Bożej w Bardzie.
Uroczystości rocznicowe odbędą się w sobotę 2 lipca mszą św. o godz. 20:00. Msza dziękczynna z udziałem księży biskupów, duchowieństwa i zaproszonych gości odbędzie się w niedzielę 3 lipca o godz. 11:00
Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów do udziału w obchodach. Będzie to kolejny pretekst by wejść w posiadanie tutejszych ZT i osobiście zwiedzić Sanktuarium.
30.06.2016
Ranek rozpoczęliśmy premierą Znaczka Okolicznościowego dlatego wieczorem, w dodatku w ostatni dzień miesiąca, musimy to zrównoważyć premierą Znaczka Turystycznego, a nawet dwóch. Otóż już od 4 lipca w sprzedaży znaczki pojawią się w Lwówku Śląskim, gdzie oprócz zabytkowego budynku ratusza wartym odwiedzenia miejscem jest "Kalwaria Lwówecka". O obu obiektach możecie sobie poczytać wchodząc w opisy znaczków. I pamiętajcie czekamy na Wasze relacje i zdjęcia obiektów wykonane podczas wypraw.
30.06.2016
W dniach 30 czerwca do 1 lipca 2016 roku odbędzie się międzynarodowe spotkanie techniczne „Most Tczewski – Ratowanie Technicznego Dziedzictwa Zjednoczonej Europy”, którego organizatorem są: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX Sp. z o.o. oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie. W ramach spotkania przewidziano również zwiedzanie zabytkowego Mostu Tczewskiego oraz innych interesujących obiektów historycznych i inżynieryjnych położonych na terenie Powiatu Tczewskiego.
Podczas spotkania zaprezentowany zostanie Znaczek Okolicznościowy poświęcony temu wydarzeniu. Znaczek ten pod wpływem usilnych próśb organizatora został wykonany jako dwustronny. Początkowo znaczki rozdawane będą jedynie uczestnikom konferencji jednak w późniejszym terminie zdobyć je będzie można w wyznaczonym punkcie, o czym poinformujemy w stosownym czasie.
29.06.2016
Wakacje już trwają, a jeśli ktoś jeszcze nie ma planu jak spędzić ten czas to proponujemy udać się do centrum kraju, gdzie właśnie pojawił się najnowszy znaczek. Tym razem zapraszamy do Wielunia by za sprawą znaczka turystycznego odwiedzić Ratusz Miejski i Bramę Krakowską. Zapraszamy do zapoznania się z historią obiektu i liczymy na Wasze relacje z terenu.
RATUSZ I BRAMA KRAKOWSKA W WIELUNIU No. 169
Brama Krakowska to jedyna zachowana do dziś brama miejska w Wieluniu. Zbudowana została w XIV w. u wylotu traktu do Krakowa i w kierunku pobliskiej wsi Ruda, stąd druga nazwa - Brama Rudzka. Posadowiona na planie kwadratu, nadbudowana została dwiema ośmiobocznymi kondygnacjami, przy czym ta wyższa jest węższa. Na skutek walk w ramach potopu szwedzkiego i wojny północnej, brama stopniowo popadała w ruinę. Ratunkiem dla bramy była rozbiórka dawnego ratusza i jego dobudowanie do Bramy Krakowskiej wykorzystując ją jako wieżę ratuszową. Budowę ratusza według projektu Henryka Marconiego i Piotra Wetzlicha ukończono w 1842 roku. We wrześniu 1939 r. ratusz był jednym z celów ataku niemieckiego lotnictwa, szczęśliwie jednak zrzucona bomba przebiła tylko dach zaczepiając się o element więźby, nie czyniąc większych zniszczeń. Podczas okupacji oprócz władz miasta miał tu swoją siedzibę posterunek hitlerowskiej żandarmerii, a w wyższych kondygnacjach wieży mieścił się areszt śledczy. Na wieży w 1940 r. umieszczono zegar ze zburzonego kościoła farnego.
29.06.2016
PROPOZYCJA ZNACZKA DLA MIEJSC GOSZCZĄCYCH PIELGRZYMÓW ŚDM
Tegoroczny lipiec upłynie pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Bowiem od 25.07.2016 r. młodzież z całego świata spotykać się będzie w całej Polsce, aby uczestniczyć w wydarzeniach duchowych i kulturalnych. Głównym miastem obchodów będzie Kraków. Będą uczestniczyć w liturgiach, katechezach, a także koncertach i przedstawieniach. Inicjatorem Światowych Dni Młodzieży był Jan Paweł II w 1985 roku. Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 spotka się z młodzieżą Papież Franciszek, który jako główne motto wybrał słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)
My również postanowiliśmy upamiętnić to jakże ważne wydarzenie. Pragniemy wydać z tej okazji Znaczek Okolicznościowy przedstawiający logo tegorocznych ŚDM. To czy zostanie wydany zależy od zainteresowania Znaczkowych Miejsc Turystycznych, a tym samym od wielkości nakładu.
Uroczystości ŚDM trwają ok. 2 tyg., są to licznie przybywający turyści z całego świata. Wielu z nich to obecni kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych, ale także nowi. Przewidywany jest milion uczestników. Na pewno kolekcjonerzy i turyści zapragną posiadać jakąś pamiątkę upamiętniającą to wydarzenie. Znaczek Okolicznościowy jest niejako zaproszeniem turysty do znaczkowego miejsca, które już posiada swój Znaczek Turystyczny.
Zachęcamy zatem miejsca goszczące pielgrzymów do włączenia się do grona miejsc posiadających w/w ZO. Minimalne zamówienie do ustalenia, cena taka jak w przypadku numerowanego Znaczka Turystycznego. Wszelkie informacje i zamówienia prosimy kierować na: info@znaczki-turystyczne.pl tel. +48 660 730 242
24.06.2016
ZMIANY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
Wczoraj w nocy zakończył się długi i żmudny proces przejścia na nową stronę internetową, która jest już zintegrowana z bazą danych innych zagranicznych stron znaczkowych. Był już czas… nasza stara strona niebawem skończy 4 lata, a w informatyce to już zaawansowana emerytura. O nowych możliwościach, jakie daje strona napiszemy na początku przyszłego tygodnia. Dzisiaj jedynie krótka informacja na temat logowania się użytkowników. Dla osób, które były już zalogowane na czeskiej stronie znaczkowej, nazwa użytkownika i hasło pozostają takie same i służą do zalogowania na polskiej stronie. Natomiast do osób, które logowały się tylko na naszej, polskiej stronie, zostanie dzisiaj wygenerowany i wysłany @ z hasłem tymczasowym, przy pomocy którego można się zalogować i zmienić sobie hasło na używane do tej pory. To jedyne utrudnienie, ale mamy nadzieję, że nikt z tym nie będzie mieć problemów. Szczegółowe instrukcje będą w wysłanym do Was @. W razie problemów czy zauważenia błędów na naszej nowej stronie prosimy pisać na adres: web@znaczki-turystyczne.pl Drugą sprawą jest konieczność ponownego zalogowania się na naszym forum dyskusyjnym, ale tutaj pozostają nazwy i hasła, które używaliście do tej pory. Radzimy, aby nazwy i hasła logowania do naszej strony i do forum były takie same. Pozostaje nam prosić Was o cierpliwość i szybkie przyzwyczajenie się do nowej strony. Proszę się nie niepokoić, licznik odwiedzin będzie upubliczniony w najbliższych dniach. Wszystkim osobom, które gorliwie i bezinteresownie pracowały przy powstaniu nowej strony, Hubertowi, Pawłowi, Tomkowi i Jarkowi, serdeczne podziękowania.
Zespół Znaczków Turystycznych
23.06.2016
NOWE ZNACZKI KOLEKCJONERA
Znaczków Turystycznych przybywa, toteż naturalną koleją rzeczy jest by wcześniej czy później pojawiły się kolejne Znaczki Kolekcjonera. Postanowiliśmy iść za głosem większości znaczkomaniaków i kontynuować serię zwierząt zagrożonych wyginięciem. W tej formie jednak kontynuować serię będziemy dla kolejnych 23 gatunków kręgowców, a później nastąpi wcześniej zapowiadana zmiana tematyki ZK.
Póki co przedstawiamy najnowsze Znaczki Kolekcjonera. Niechaj będą one zachętą do wakacyjnych wycieczek, a tym samym do zdobywania kolejnych ZT, by kiedyś prezentowane powyżej znaczki otrzymać.
20.06.2016
NAJŁADNIEJSZY ZT 2015 ROKU
Niniejszym chcielibyśmy ogłosić, że w wyniku zakończonego w piątek głosowania, w ramach plebiscytu na „Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2015 roku”, został wyłoniony zwycięzca. Zanim jednak zdradzimy, do kogo powędruje ów tytuł, przypomnimy, że plebiscyt na „znaczek roku” prowadzimy od zaledwie dwóch lat. Naszym celem jest pokazanie piękna ukrytego w jednokolorowych grafikach znaczków i udowodnienie, że tego typu grafika wcale nie musi być szablonowa i nudna.
W bieżącym roku ruszyliśmy z plebiscytem nieco późno, co podyktowane było w głównej mierze wieloma innymi pilnymi sprawami, które musieliśmy ogarnąć. Niemniej jednak w wyniku pierwszej tury głosowania, w której brali udział wszyscy użytkownicy naszego serwisu www, udało się wyłonić 12 znaczków (spośród 90 biorących udział w głosowaniu). Wybrana dwunastka przeszła do pierwszej tury głosowania, którą w tym roku rozstrzygnęli kolekcjonerzy posiadający przynajmniej jeden Znaczek Kolekcjonera. Głosowanie przeprowadzono drogą e-mailową oraz korespondencyjną, wskazując znaczek, który zdaniem posiadacza głosu jest tym zasługującym na wyróżnienie.
Więcej informacji
19.06.2016
V OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW ZT - INFORMACJA WSTĘPNA
Czas ucieka, za chwilę minie rok od naszego ostatniego ogólnopolskiego spotkania kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Nadszedł więc czas na zaproszenie Was na V Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które odbędzie się w centralnej Polsce, w Sulejowie, w Ośrodku Wczasowym "Dresso" www.dresso.pl
Termin niezmiennie tak jak poprzednie spotkania, drugi weekend października, a więc 6-9.10.2016 r.
Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym jest możliwość przyjazdu już w czwartek. Główne "obrady" V spotkania odbędą się w sobotę, piątek będzie dniem wycieczkowym. Tradycyjnie na spotkanie zostaną zaproszeni kolekcjonerzy z Czech, tak więc spotkanie będzie miało charakter nieco...międzynarodowy.
Szczegółowo o spotkaniu, programie, kosztach itd. napiszemy w kolejnym newsie. Zostaną rozesłane indywidualne zaproszenia @ . Zachęcamy do planowania urlopów w tych dniach i spędzenia czasu w gronie znaczkowej rodziny.
18.06.2016
RELACJA ZE SPACERU HISTORYCZNEGO W MYSŁOWICACH
W ubiegłą sobotę, 11 czerwca Znaczki Turystyczne uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu. W odległych o 200 km od Złotego Stoku Mysłowicach odbył się w tym dniu spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy. Spacer poprowadzony został traktem turystycznym sprzed 100 lat. Impreza zorganizowana została dzięki Stowarzyszeniu Mysłowicki Detektyw Historyczny i dzięki niej mogliśmy zwiedzić główne atrakcje Mysłowic tj.: Kapliczkę św. Jana, kościół Mariacki i kościół ewangelicki, rynek, dawną stację emigracyjną z tzw. Przewiązką i wiele innych ciekawych zabytków.
Czytaj więcej: 11.06.2016 Spacer historyczny do Trójkąta Trzech Cesarzy w Mysłowicach
17.06.2016
W chwili, w której publikujemy ten materiał, w Żmigrodzie, a dokładniej w Baszcie przy Zespole Pałacowo - Parkowym, rozpoczyna się konferencja promująca projekt "Znaczek Turystyczny w regionie Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy". To właśnie w Żmigrodzie za chwilę zaprezentowane zostaną najnowsze znaczki, a tymczasem my publikujemy na naszej stronie resztę informacji.
Warto wspomnieć, że premiera pierwszego znaczka tego projektu miała miejsce kilka tygodni temu w Miliczu. Dziś kolejnych 10 znaczków zostanie wprowadzonych do sprzedaży promując kolejne atrakcyjne miejsca turystyczne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie znaczków, a szczególnie Stowarzyszeniu Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy i gorąco zachęcamy kolekcjonerów by przy najbliższej okazji odwiedzili ukazane na ZT miejsca.
RATUSZ NA RYNKU W PRUSICACH No. 398
KOŚCIÓŁ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA W ZŁOTOWIE No. 399
ZESPÓŁ PAŁACOWO - PARKOWY W ŻMIGRODZIE No. 400
KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA W GÓRZE No. 402
KOŚCIÓŁ ŚW. MACIEJA W TRZEBICKU No. 403
ZESPÓŁ PAŁACOWO - PARKOWY W GOSZCZU No. 404
BAZYLIKA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W TRZEBNICY No. 408
11.06.2016
Z samego rana na naszym profilu FB zapowiedzieliśmy nieco dłuższy materiał dotyczący kolejnego miliona wejść na naszą stronę internetową od 1 lipca 2012 roku. Przypomnimy tylko, że poprzedni milion strzelił nam 18 września 2015 roku, a pierwszy nasz milion na liczniku pojawił się 23 lipca 2014 r.
Analizując dalej te zależności można dojść do wniosku że pierwszy milion wejść nastąpił po 752 dniach od uruchomienia strony. Drugi milion wejść pojawił się na liczniku po 422 dniach od pierwszego, a obecny trzeci milion ma miejsce dokładnie 267 dni po ostatnim. Widać tendencję spadkową w ilości dni pomiędzy kolejnymi "milionami", a to oznacza tylko jedno – naszą stronę odwiedza coraz więcej osób. Zresztą spoglądając na prowadzone statystyki możemy zdradzić, że średnia miesięczna ilość wejść na stronę stale wzrasta i obecnie liczba ta wynosi lekko ponad 124 tys, podczas gdy jeszcze w ubiegłym roku było to ok. 84 tys.
Oczywiście cieszymy się ze stale rosnącej odwiedzalności strony, bo to oznacza, że Znaczki Turystyczne także są coraz bardziej popularne. Ale ta popularność, to głównie Wasza zasługa, bo to Wy klikacie w linki, wchodzicie na stronę w poszukiwaniu nowych informacji, dyskutujecie na forum itd. Dziękujemy więc Wam, wszystkim internautom, kolekcjonerom Znaczków Turystycznych, że jesteście z nami, że nas motywujecie, że wymagacie, ocieniacie, komentujecie noooo i wreszcie , że zbieracie znaczki, bo bez nich ta strona i to wszystko nie miałoby sensu.
Więcej informacji
7.06.2016
Zdajemy sobie sprawę z tego, że powoli już szykujecie się do wakacji, dlatego też spieszymy z kolejną informacją, która zapewne Was zainteresuje. Otóż już od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest kolejny ZT w woj. lubuskim. Znaczka musicie poszukiwać w Krośnie Odrzańskim, bowiem most w tym mieście został przedstawiony na najnowszym znaczku. Zapraszamy do Krosna Odrzańskiego.
MOST NA ODRZE W KROŚNIE ODRZAŃSKIM No. 337
Most stalowy na Odrze w Krośnie Odrzańskim jest jednym ze znaków rozpoznawczych miasta Krosno Odrzańskie. Wybudowany został w 1905 roku przez firmę Beuchelt und Co. z Zielonej Góry. Ma 146 metrów długości, 12 metrów szerokości, jest mostem nitowanym, na dwóch przęsłach. Nowy most ulokowany został obok starego, nieistniejącego już drewnianego mostu typu holenderskiego . Podobno mieszkańcy nie lubili tej przeprawy. Mówi się, że niechęć była tak wielka, że jako pierwsza przejechała po moście fura z gnojem. W 1945 r. został on uszkodzony w trakcie działań wojennych. Dziś most uważany jest za perłę inżynierii. Łączy płaski południowy brzeg Odry (lewy) z północnym, pagórkowatym (prawym). W 2005 roku most obchodził setną rocznicę budowy.