Aktualności
19.05.2020
Po niespełna dwóch miesiącach od ostatniej znaczkowej premiery w Szczecinie, kolejny raz mamy dla Was znaczkowe nowości z tego miasta.
Tym razem na znaczkach przedstawiono dwie świątynie. Jedną znacie na pewno, choćby z widzenia, bo aż rzuca się w oczy stojąc w centrum miasta. Drugi z obiektów jest nieco mniej znany, ale równie ciekawy architektonicznie. Zresztą poniżej wklejamy odnośniki do opisów obu miejsc w naszym katalogu. Wejdźcie w nie, a poznacie wszystkie szczegóły.
BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W SZCZECINIE No. 932
NEOROMAŃSKA KAPLICA CMENTARNA W SZCZECINIE No. 951
Jak więc widzicie, na znaczkowej mapie Szczecina przybyły kolejne znaczki, a miasto to obok Warszawy, Kalisza i Poznania, znalazło się w czołówce miast z największą ilością znaczkowych miejsc turystycznych. Jest to też znak, że warto wybrać Szczecin jako miejsce na jedno-, a nawet wielodniową wycieczkę, a i tak jesteśmy pewni, że wszystkiego nie uda Wam się zwiedzić. Zresztą możliwości macie tu o wiele większe, w końcu znaczków w okolicach również ostatnio przybyło.
Prezentowane znaczki w sprzedaży pojawią się w okolicach 28 maja. Czekamy na relacje z Waszych wycieczek, a już teraz zachęcamy do ich planowania.
18.05.2020
Wczesnym porankiem pisaliśmy o Janie Pawle II, Jego roli w budowaniu jedności Europy. A tymczasem mamy kolejny post nawiązujący do europejskiej jedności i w dodatku powiązany z pewnym znaczkiem, który całkiem niedawno wydaliśmy. Mowa oczywiście o znaczku POMNIK JEDNOŚCI EUROPEJSKIEJ W OSTRÓDZIE No. 959, który jak się niedawno okazało jest 6000. wzorem znaczka numerycznego, który pojawił się na świecie. Dla nas to taka kolekcjonerska perełka, ale mamy też nadzieję, że kolejny element budujący jedność pomiędzy ludźmi, a tą z pewnością są wspólne zainteresowania, cele i marzenia realizowane podczas zabawy w kolekcjonowanie znaczków turystycznych. Z niecierpliwością czekamy na 7000. krążek, a tymczasem zapraszamy do Ostródy, gdzie ten i inne znaczki już na Was czekają.
8.05.2020
W marcu i kwietniu pojawiło się sporo znaczków turystycznych, w związku z czym konieczne było także przygotowanie kolejnych Znaczków Kolekcjonera, abyście w przyszłości mieli co zdobywać. A że mieliśmy nieco więcej czasu niż zwykle, postanowiliśmy wykorzystać ten czas właśnie na przygotowanie kolejnych ZK.
Prezentujemy zatem wizerunki kolejnych czterech władców i wielkimi krokami zbliżamy się do końca tej serii.
Zachęcamy jednak, by już teraz, przy okazji zbliżającego się weekendu i trwającego częściowo zastoju turystycznego, pomyśleć o kolejnej serii Znaczków Kolekcjonera. Za kilka dni uruchomimy na naszym profilu FB dyskusję w tej sprawie, gdzie z chęcią zobaczymy Wasze propozycje dotyczące kolejnych tematów, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętajcie jednak, że idealna tematyka na ZK to taka, której nie można wykorzystać jako znaczek turystyczny. Bierzcie to pod uwagę w swoich rozmyślaniach.
A tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi sylwetkami przedstawionymi na znaczkach. Wszystkim życzymy rychłej możliwości zdobycia tychże znaczków i przede wszystkim cierpliwości w dążeniu do tego celu.
28.04.2020
Nadciąga pierwszy takie majowy weekend, w czasie którego większość z nas nie wyruszy na szlaki. A jeszcze niedawno mieliśmy nadzieję na małą zmianę w tej sprawie. Cóż, pozostało zatem zwiedzanie wirtualne i dzisiaj premiera, która właśnie do tego ma Was zachęcić.
Być może już wcześniej widzieliście w mediach społecznościowych zapowiedź dzisiejszej premiery i wizerunek jednego znaczka. Dziś upubliczniamy wizerunki kolejnych trzech znaczków, które po ustaniu zagrożenia będziecie mogli zdobywać, zwiedzając atrakcje jakie na Was czekają na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.
Na najnowszych znaczkach przedstawiono kolejno.
PARK NARODOWY GÓR STOŁOWYCH No. 965
EKOCENTRUM PARKU NARODOWEGO GÓR STOŁOWYCH No. 966
BŁĘDNE SKAŁY - GÓRY STOŁOWE No. 967
SKALNE GRZYBY - GÓRY STOŁOWE No. 968
Jednak wiecie doskonale, że turystycznych atrakcji w Górach Stołowych jest znacznie więcej, dlatego gdy już będzie taka możliwość koniecznie musicie je odkryć osobiście.
Tymczasem zachęcamy do lektury opisów poszczególnych miejsc. Warto odwiedzić parkową stronę internetową, a jeśli ktoś już teraz chce wyjść w góry to śmiało użyjcie wirtualnych map, gdzie wiele miejsc można przedreptać nie ruszając się z domu. Za jakiś czas na pewno przetrzecie szlaki osobiście, a wtedy zdobyte znaczki na pewno będą cieszyły jeszcze bardziej.
23.04.2020
Tydzień powoli zbliża się ku końcowi i w związku z tym mamy dla Was kolejną znaczkową niespodziankę. Za sprawą dzisiejszej premiery chcemy Wam pokazać kolejny kawałek wschodniej Polski, a dokładniej województwa podlaskiego.
Tym razem przenosimy się do miejscowości Sokółka i Bohoniki, gdzie znaczkami turystycznymi wyróżnione zostały następujące obiekty turystyczne:
MUZEUM ZIEMI SOKÓLSKIEJ W SOKÓŁCE No. 963
Tradycyjnie zachęcamy do zweryfikowania swoich planów wycieczkowych i wpisanie Bohonik i Sokółki na listę miejsc do odwiedzenia - oczywiście gdy już będzie bezpiecznie. Zachęcamy do zapoznania się z opisami powyższych miejsc, do klikania w odnośniki do strony internetowej muzeum i jego profilu w mediach społecznościowych.
A gdy już ruch turystyczny wróci do normy to liczymy na Waszą aktywność i podsyłanie materiałów z kolejnych wycieczek. Pamiętajcie o tym i dokumentujcie swoje turystyczne wyprawy.
22.04.2020
Z PAMIĘTNIKA BOBIKA
Na początku miesiąca opublikowaliśmy dwunastą część felietonu Bobika. Generalnie artykuł ten był zbyt długi jak na jeden felieton, dlatego też postanowiliśmy z tego materiału zrobić nie jeden, a dwa odcinki felietonu.
Dziś zatem oddajemy Wam do czytania następną część serii, w której przeczytacie o kolejnych odwiedzonych miejscach. Ale nie tylko. Zresztą przekonajcie się sami .....
A jeśli chcece poznać inne felietony, to zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Publicystyka", gdzie od dłuższego czasu gromadzimy tego typu relacje turystów. Nie są to oczywiście wszystkie materiały jakie do nas napłynęły, ale mamy nadzieję, że kiedyś uda się to nadrobić i zamieścić także ciekawsze teksty, które publikowaliśmy na naszym profilu FB.
A tymczasem zapraszamy do lektury 13. części "Pamiętnika Bobika" >>
20.04.2020
Weekend szybko się skończył, więc czas na kolejne newsy i znaczkowe nowości. Tym razem hurtowo pokażemy Wam cztery wzory znaczków z Ostródy, do której zwiedzania, rzecz jasna w przyszłości, chcemy Was właśnie zaprosić.
Jak widzicie na znaczkach znalazły się obiekty o niezwykłej historii ale także ciekawe i atrakcyjne pod względem turystycznym. Dla przykładu z wieży Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, gdzie mieści się punkt widokowy, można zobaczyć przepiękną panoramę Ostródy i okolic.
Odnośniki z opisami prezentowanych obiektów i wszystkimi innymi niezbędnymi danymi znajdziecie poniżej.
POMNIK JEDNOŚCI EUROPEJSKIEJ W OSTRÓDZIE No. 959
KOŚCIÓŁ EWANGELICKO - METODYSTYCZNY W OSTRÓDZIE No. 960
MOLO NAD JEZIOREM DRWĘCKIM W OSTRÓDZIE No. 961
KOŚCIÓŁ ŚW. DOMINIKA SAVIO W OSTRÓDZIE No. 962
To jednak nie wszystkie zabytki i ciekawe miejsca, jakie możecie zobaczyć w Ostródzie. Jeśli już do tego miasta zawitacie, to koniecznie zwiedzanie rozpocznijcie od wizyty w Punkcie Informacji Turystycznej, gdzie oprócz znaczków dostaniecie wiele praktycznych wskazówek i materiałów dotyczących zwiedzania miasta i tutejszych atrakcji.
Oczywiście przypominamy, że znaczki będą dostępne dopiero w chwili ustąpienia zagrożenia epidemiologicznego lub w przypadku złagodzenia wydanych zakazów. Jeśli nie chcecie, by informacja o dostępności znaczków Was ominęła, koniecznie polubcie facebookowy profil Informacji Turystycznej w Ostródzie, gdzie na pewno pojawi się info o dostępności znaczków. Zaglądajcie również na nasz profil FB - tam także zamieścimy stosowny wpis. A już teraz zachęcamy do zapoznania się z historią prezentowanych dziś miejsc i może czas na weryfikację swoich przyszłych planów turystycznych.
17.04.2020
Bardzo nam się podobała Wasza ostatnia reakcja na znaczkową premierę. W podziękowaniu za liczne polubienia, komentarze i udostępnienia publikujemy dzisiaj kolejne nowości, które po ustaniu zagrożenia będziecie mogli zdobywać odwiedzając prezentowane na znaczkach miejsca.
Tym razem wracamy do Wielkopolski, na skraj Puszczy Noteckiej, do bardziej lub mniej znanych Wronek gdzie chcemy Wam pokazać następujące miejsca:
MUZEUM ZIEMI WRONIECKIEJ WE WRONKACH No. 957
OSIOŁ "PSIKUS" - WRONKI No. 958
To oczywiście tylko propozycja. Zachęcamy byście przygotowując się do wycieczki we własnym zakresie odnaleźli kolejne zabytkowe obiekty i ciekawe miejsca w tym mieście. A jest ich tu sporo i na pewno się o tym przekonacie.
Zachęcamy już teraz do odwiedzania muzealnego profilu w serwisie facebook. W naszym katalogu znaczków z kolei na podstronach poświęconych nowym miejscom znajdziecie kolejne odnośniki i informacje, które pomogą Wam w planowaniu wycieczek. Zapraszamy już dzisiaj do planowania wizyty we Wronkach i wszyscy trzymamy kciuki za to byśmy szybko mogli ruszyć na turystyczne szlaki.
15.04.2020
Skończył się okres świątecznego leniuchowania, w związku z czym mamy dla Was kolejne propozycje wycieczkowe, które zrealizujecie na pewno już po ustąpieniu pandemii i uwolnieniu ruchu turystycznego. Tym razem przenosimy się na północ województwa Opolskiego, do niewielkiego Dobrodzienia, gdzie wkrótce pojawią się trzy znaczki przedstawiające kolejno:
DOBRODZIEŃ - MIASTO STOLARZY No. 954
MUZEUM REGIONALNE W DOBRODZIENIU No. 955
KOŚCIÓŁ ŚW. WALENTEGO W DOBRODZIENIU No. 956
Oczywiście to jedynie część turystycznych atrakcji jakie oferuje Dobrodzień. Odwiedzając lokalny punkt Informacji Turystycznej z pewnością poznacie kolejne ciekawe obiekty, które podczas wizyty w Dobrodzieniu warto jest odwiedzić.
Linki do podstron nowych znaczków zamieściliśmy powyżej. Na stronach tych znajdziecie krótkie opisy poszczególnych atrakcji, a także standardowo mapkę z lokalizacją, adres miejsca sprzedaży i formularz do wpisywania komentarzy. Będzie nam miło, jeśli po wizycie w Dobrodzieniu zechcecie właśnie poprzez ten formularz opisać swoje wrażenia ze zwiedzania miasta. A jeśli zachcecie, to możecie także przesłać materiał na nasz profil FB, aby i inni turyści poznali kolejne ciekawe miejsca naszego kraju. Zachęcamy ponadto do wizyty na muzealnym profilu w serwisie facebook i na innych stronach, do których linki zawsze zamieszczamy nad opisem znaczków. Dzięki temu możecie dotrzeć do kolejnych ciekawych informacji i łatwiej zaplanować przyszłe wizyty.
9.04.2020
Wielkimi krokami zbliża się weekend i czas krótkiego zresetowania się. Chcielibyśmy, abyście czas świątecznego odpoczynku spożytkowali poznając kolejne ciekawe miejsca w naszym kraju, dlatego dzisiaj właśnie mamy dla Was premierę kolejnych znaczków turystycznych.
Tym razem zapraszamy na wycieczkę w okolice Świeradowa - Zdroju do miejscowości Mirsk i Krobica, gdzie znajdują się przedstawione na znaczkach atrakcje turystyczne:
GEOPARK - KOPALNIA ŚW. JANA W KROBICY No. 952
WIEŻA WIDOKOWA W MIRSKU No. 953
Tradycyjnie powyżej daliśmy linki do podstron tych znaczków, gdzie możecie się zapoznać z krótką charakterystyką tych obiektów. Znajdziecie tam również przydatne linki, gdzie podano więcej informacji nt. możliwości zwiedzania.
Osobom oderwanym od rzeczywistości przypominamy, że aktualnie nie jest możliwe zwiedzanie żadnych atrakcji turystycznych w Polsce, zatem wycieczki w miejsca, które proponujemy jeszcze przez pewien czas musicie odłożyć. Jeśli tylko sytuacja się zmieni, będziemy Was o tym informowali i wówczas podamy szersze informacje o dostępności znaczków jakie wydaliśmy na przełomie marca, kwietnia, a może i maja. Póki co zachęcamy wszystkich, aby zbierali siły do turystycznych aktywności i śledzili komunikaty, jakie dla Was publikujemy.
9.04.2020
W związku z tym, że nasz operator pocztowy podniósł nam cennik usług, również my jesteśmy zmuszeni nieco zmodyfikować nasz cennik. Publikujemy zatem zaktualizowaną tabelę z rozpiską nowych cen poszczególnych przesyłek. Zmiany są niewielkie, a aktualny cennik prezentuje się następująco:
Ilość znaczków w przesyłce | Przesyłka polecona ekonomiczna lub paczka |
1 – 6 | 9,50 zł |
7 – 20 | 14,00 zł |
21 – 40 | 16,00 zł |
41 i więcej | wysyłka gratis |
Podane wyżej ceny zawierają koszty opakowania i wysyłki.
Powyższy cennik przesyłek jak zawsze znajdziecie w zakładce "Brakujący ZT", gdzie znajduje się kilka innych przydatnych informacji dotyczących wysyłek i zamówień.
7.04.2020
Mimo kilku komunikatów i ogólnej zmiany panujących w ostatnim czasie zasad, cały czas otrzymujemy zapytania w sprawie przesyłek pocztowych z zamówionymi materiałami kolekcjonerskimi.
W komunikacie z 17 marca br. pisaliśmy, że w związku z panującą epidemią wysyłka paczek została wstrzymana i nadamy je niezwłocznie w bardziej sprzyjających warunkach.
Oznacza to, że jeśli tylko sytuacja się poprawi to takie przesyłki nadamy. Przesyłki będą wyjątkowo realizowane w przypadku koniecznej i niezbędnej wizyty w Urzędzie Pocztowym, ale nie jesteśmy w stanie określić jak często taka sytuacja będzie miała miejsce. Z jednym listem/paczką na pewno specjalnie na pocztę się nie wybierzemy i nie zrobimy tego w ramach wyjątku, bo wszystkie sytuacje na swój sposób są wyjątkowe.
Przypominamy również, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby składać zamówienia, ale trzeba mieć świadomość, że będą one zrealizowane w trybie kryzysowym i wysłane właśnie przy okazji.
Apelujemy zatem do wszystkich o rozsądek. Wasze paczki będą na Was czekały tak długo jak to będzie konieczne. Działamy w trybie kryzysowym i każdy powinien to zrozumieć. Wierzcie nam, jeśli tylko będziemy mieli okazję wysłać te paczki, to zrobimy to, ale prosimy nie wymuszać na nas, by zrobić to dzisiaj, jutro lub za 5 dni. Mamy stan wyjątkowy i działamy także w wyjątkowych okolicznościach.
6.04.2020
Takiego scenariusza jak dzisiaj, jeszcze ponad miesiąc temu nikt się nie spodziewał. Tradycyjnie zaplanowano wcześniej imprezę, zamówiono znaczek, a wkrótce okazało się, że wszystkie plany trzeba będzie zmienić.
Przedstawiamy Wam zatem kolejny znaczek okolicznościowy, który dotyczy Wrocławskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej. Niestety w tym roku majowy termin wystawy został przesunięty prawdopodobnie na drugą połowę września. Znaczek jednak już powstał i niewątpliwie będzie on swego rodzaju dowodem potwierdzającym burzliwy przebieg 2020 roku.
Zachęcamy zatem do śledzenia komunikatów dotyczących wystawy. Wszelkie dane znajdziecie odwiedzając linki na podstronie znaczka. Mamy nadzieję, że mimo zmian czasowych, podobnie jak w latach ubiegłych wielu z Was odwiedzi wystawę, a okolicznościowy znaczek będzie kolejnym niezwykłym eksponatem w kolekcji.
ZO - XXII WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA
Znaczek okolicznościowy wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu, które organizuje XXII Wrocławską Krajową Wystawę Kolekcjonerską Wrocław 2020. Tegoroczna wystawa ma upamiętnić 75. rocznicę powrotu Ziem Zachodnich i Północnych do Macierzy oraz 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Celem wystawy jest promowanie ruchu kolekcjonerskiego oraz ukazanie dotychczasowego dorobku członków Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Tradycyjnie wystawa będzie brała udział w corocznej edycji wrocławskiej Nocy Muzeów. Wyjątkowo z racji zagrożenia epidemiologicznego tegoroczna edycja odbędzie się w innym terminie (prawdopodobnie w drugiej połowie września).
4.04.2020
Z PAMIĘTNIKA BOBIKA
Kilka tygodni temu, oglądając telewizor (włączony), a w nim wiadomości ze znanej stacji informującej Polaków o stanie kraju i świata – patrzyłem na doniesienia z dalekich Chin. Kiwałem głową z dezaprobatą, pytając w myślach „co tam się u nich znowu dzieje?”. Niestety, jak już wszyscy wiemy, już nie tylko u nich. Wirus z jednym z królewskich atrybutów w nazwie, dotarł do Europy i to szybciej niż polskie Pendolino – No dobra, może zły przykład, Pendolino nie jest u nas takie szybkie – niech będzie jak francuskie TGV! .
Jedyne pocieszenie, że my Polacy okazujemy się narodem w miarę zdyscyplinowanym i stosujemy się do zaleceń, które mają ograniczyć pandemię i szybciej sobie z nią poradzić. Jednak, jak wiecie, niestety wiąże się to z siedzeniem w domu na tej części ciała, która zaczyna się tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę. Najgorsze jest to, że nam, którzy na stałe są zarażeni innym, o wiele przyjemniejszym wirusem – znaczkozą – trudno usiedzieć na tym elemencie ciała, bo ciągnie nas na znaczkową trasę. Niestety wyjścia nie ma. Siedzimy na du… i już! Tylko co robić z tym nadmiarem czasu? Oto kilka propozycji z puli bobikowej walki z nudą.
3.04.2020
Niestety trzeba siedzieć w domu, ale to nie znaczy, że nie można wiedzieć co też dzieje się w świecie, lub dziać się będzie.
Bez względu na panującą sytuację jedno jest pewne - Muzeum w Praszce świętuje w tym roku swoje 40. lecie i w związku z tym wydało swój znaczek okolicznościowy, który rzecz jasna zdobyć będzie można po ustaniu epidemii. Do tego czasu z działalnością muzeum możecie się zapoznać śledząc jego stronę internetową i profile społecznościowe. Całą resztę eksponatów i wystaw zobaczycie później, kiedy zjawicie się tu osobiście, do czego już w tej chwili gorąco zachęcamy.
Czekajcie zatem na oficjalny sygnał do zwiedzania, a tymczasem wizytę w Praszce dopiszcie do swoich planów wycieczkowych.
ZO - 40 LAT MUZEUM W PRASZCE 1980 - 2020
Muzeum w Praszce obchodzi 40-lecie swojej działalności. Inicjatywa powstania Muzeum pojawiła się już w 1975 r. za sprawą wybitnego polskiego archeologa, profesora Konrada Jażdżewskiego, który z Praszką związany był rodzinnie. Poprzez matkę Cecylię z Łuckich Jażdżewską spokrewniony był ze starym, praszkowskim rodem Łuckich. Uroczystego otwarcia Muzeum dokonano 8 maja 1980 r. Pierwszym dyrektorem nowej instytucji został dr Henryk Łoś, wcześniej kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Częstochowskiego. Muzeum w Praszce jest Samorządową Instytucją Kultury Gminy Praszka. Prezentowane obecnie jest siedem wystaw stałych oraz wystawy czasowe. Muzeum w Praszce mieści się w zabytkowej kamienicy z przełomu XIX i XX w., usytuowanej przy Placu Grunwaldzkim – centralnym placu miasta. Budynek należał do rodziny Łuckich, pierwotnie mieściła się w nim apteka prowadzona przez Wacława i Aldonę Łuckich. Historię praszkowskiej apteki pokazujemy na stałej wystawie pt. „W dawnej aptece”.
30.03.2020
Sytuacja jaka jest każdy widzi, więc tym bardziej chcemy Wam sprawić odrobinę radości i czymś zająć długie chwile spędzane przymusowo w domach.
Dzisiaj premiera w samym centrum Szczecina i dwa miejsca, które już dawno wymieniane były jako propozycje potencjalnych miejsc znaczkowych. Mamy nadzieję, że z tych znaczków będziecie zadowoleni wszyscy, a nie tylko osoby z województwa zachodniopomorskiego, którym tak bardzo brakowało premier w stolicy regionu. Na znaczkach przedstawione zostały:
FILHARMONIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W SZCZECINIE No. 949
ZABYTKOWE ŻURAWIE PORTOWE W SZCZECINIE No. 950
Zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie część możliwości jakie daje turystom Szczecin ze swoimi zabytkami i atrakcjami. Potraktujcie te znaczki jako kolejne zaproszenie do zwiedzania tego miasta. Być może będzie to okazja do odwiedzenia innych miejsc i zasiania znaczkowego ziarenka, z którego po pewnym czasie wykiełkują kolejne znaczki. Póki co podziwiajcie, czytajcie i oczywiście cieszcie się znaczkami, a gdy tylko będzie ku temu okazja na pewno je zdobędziecie.
28.03.2020
Aktualna sytuacja wielu z nas zmusiła do zaszycia się w domowych zaciszach. Coś w tym czasie trzeba robić i wielu kolekcjonerów właśnie teraz przegląda swoje znaczkowe zbiory. Ruszyły też zapytania w sprawie starych wersji znaczków, dlatego kontynuując naszą akcję z jesieni, udostępniamy aktualną listę "białych kruków", w które można się zaopatrzyć.
Jest to praktycznie jedna z ostatnich okazji, aby wejść w posiadanie znaczków, których wizerunki zostały zmienione. Może warto to połączyć z zakupem znaczków, których się Wam z różnych powodów nie udało zdobyć w czasach normalności? W tym przypadku trzeba wysłać również dowody pobytu. Piszemy o tym dlatego, że w tym okresie jest więcej czasu na realizację brakujących ZT i starych wersji. Kiedy to wszystko się skończy, trzeba będzie się zająć na pierwszym miejscu powstawaniem nowych ZT. Mamy nadzieję, że zrozumiecie naszą sytuację. Jeżeli więc ktoś chciałby wejść w ich posiadanie, można zamówić te znaczki tradycyjnie na info@znaczki-turystyczne.pl, podając nr i ilość oraz wyraźnie zaznaczając, że chodzi o stare wersje. Cena starych wersji znaczków pozostaje stara, czyli 7 zł/szt., cena nowych 8 zł/szt. plus koszty przesyłki.
UWAGA ! Oferowane znaczki stanowią tylko i wyłącznie wartość archiwalną i nie mogą brać udziału w grze (tak więc można je zamawiać bez potwierdzeń). Ich matryce zostały zniszczone, jak również ich kupony (poprzez przedziurkowanie numeru).
Poniżej lista dostępnych na chwilę obecną znaczków:
13 | |
22 | |
41 | Schronisko Nad Smolnikiem |
48 | |
75 | Znaczek Turystyczny - Leśny Kompleks Promocyjny Bory Lubuskie |
119 | |
144 | Znaczek Turystyczny - Średniowieczna Osada Górnicza w Złotym Stoku |
309 | Znaczek Turystyczny - Stargard Szczeciński - Brama Portowa (Brama Młyńska) |
357 | Znaczek Turystyczny - Park Miniatur w Pobiedziskach |
525 | Znaczek Turystyczny - Muzeum Regionalne w Wiślicy |
539 | |
555 | Znaczek Turystyczny - Muzeum Regionalne Dom Grecki |
602 | Znaczek Turystyczny - Kopalnia Zabytkowa Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach |
Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą znaczkowych gadżetów, które wyszczególniliśmy na osobnej podstronie - "Sklepik ZT".
Może warto właśnie przy okazji zamawiania starych wersji znaczków, pokusić się także o inne gadżety i wszystko zrealizować w ramach jednej przesyłki, łącznie z brakującymi ZT, jeżeli takich nie zdobyliście z różnych przyczyn.
20.03.2020
To już ostatnia znaczkowa premiera jaką dla Was przygotowaliśmy. W ten sposób kończymy ten tydzień i tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z opisami przedstawionych na znaczkach miejsc.
Dzisiejsze znaczki są zdecydowanie inne niż dotychczasowe, ale jesteśmy przekonania, że również Wam się one spodobają. Poniżej tradycyjnie znajdują się linki prowadzące do stron, na których umieściliśmy opisy tych miejsc.
OBSERWATORIUM NIETOPERZY W BRENNEJ No. 947
PARK TURYSTYKI W BRENNEJ No. 948
Zachęcamy do zapoznania się z opisami i lokalizacjami nowych znaczkowych miejsc. Przypominamy, że w związku z niekorzystną sytuacją epidemiologiczną sprzedaż większości znaczków nie jest możliwa. Zachęcamy, by wstrzymać się z wszelkimi podróżami, a jedyne co możecie robić w tym czasie, to cieszyć się nowymi znaczkami. Zachęcamy także do wizyty na naszym profilu w serwisie facebook. Wszystkim życzymy udanego oraz spokojnego weekendu i widzimy się wkrótce.
20.03.2020
Postanowiliśmy jeszcze przed rozpoczęciem weekendu poinformować Was o kolejnej nowości, która w pewien sposób wiąże się z wczorajszą premierą, bo również stanowiła niespodziankę przygotowaną dla uczestników spotkania w Brzegu Dolnym.
Oczywiście była zaplanowana wycieczka do Lubiąża i to zapewne nie ulegnie zmianie, gdy spotkanie się odbędzie. Niemniej jednak wszystkich tych turystów, którzy jeszcze nie mieli okazji zwiedzać tego obiektu, gorąco do tego zachęcamy. A że aktualnie zwiedzanie czegokolwiek jest niemożliwe, to pozostaje wszystkim zapoznanie się z historią tego miejsca. Rzecz jasna poniższy opis to tylko encyklopedyczna notka, ale klikając w link do podstrony znaczka znajdziecie dodatkowe odnośniki, które pomogą Wam znaleźć dodatkowe informacje o klasztorze w Lubiążu i jego poszczególnych zabytkach.
OPACTWO POCYSTERSKIE W LUBIĄŻU No. 946
Opactwo Pocysterskie w Lubiążu to kompleks zabudowań dawnego klasztoru Cystersów lokowanego w tym miejscu na początku XII wieku. W czasie największego rozwoju mieściło się tu największe opactwo cysterskie na świecie. W skład licznych zabudowań tworzących ten kompleks wchodziły m.in. barokowy budynek klasztorny, trójnawowy kościół z XIII wieku, pw. Najświętszej Marii Panny, Pałac Opatów, kościół Świętego Jakuba będący najstarszym obiektem tego kompleksu, budynek dawnego browaru i piekarni, budynek bramny pełniący wcześniej funkcje obronne, a także wozownia czy budynek kancelarii klasztornej. W klasztorze wśród bogatego wystroju znajdowały się m.in. płótna i malowidła znanych wielkich malarzy Michaela Willmanna, Mateusza Steinla oraz liczne rzeźby i elementy wyposażenia, instrumenty muzyczne czy monety. Okres świetności klasztoru zakończył się w 1740 roku, a w 1810 roku zakon Cystersów przestał istnieć. Pozostałe zabudowania poklasztorne stopniowo niszczały ogołacane z pozostałych dzieł sztuki. Dopiero w II poł. XX w. rozpoczęto prace mające na celu odbudowanie dawnych zabudowań. Dziś część odrestaurowanych obiektów udostępniono do zwiedzania, ale prace konserwatorskie trwają nadal.
19.03.2020
Jeśli myśleliście, że nasz poranny post na facebooku był przypadkowy, to się mylicie. Chcieliśmy troszkę Was rozruszać, zbudować napięcie i zobaczyć jak znacie północne krańce województwa dolnośląskiego. A jeśli nie znacie, to właśnie jest okazja, aby liznąć troszkę historii tych ziem i przy okazji (za czas jakiś) zdobyć kilka nowych znaczków.
Oczywiście prezentowane dzisiaj krążki miały być niespodzianką dla uczestników Spotkania Kolekcjonerów ZT w Brzegu Dolnym. Spotkanie jak wiecie zostało przesunięte na inny termin, a znaczki jak już minie epidemia będą czekały na turystów, którzy zechcą poznać te rejony.
Miejsca, które dołączyły do grona wyróżnionych znaczkiem turystycznym to:
ZAMEK PIASTOWSKI W WOŁOWIE No. 927
Na tę chwilę tylko podajemy do Waszej wiadomości fakt istnienia tych znaczków. Nie wiemy gdzie i kiedy będą dostępne w sprzedaży. Jeśli się czegoś dowiemy na pewno zamieścimy stosowną informację na naszej stronie i na pewno na podstronach tych znaczków.
A już teraz możecie wpisać Wołów do swoich planów turystycznych, bo wirus kiedyś odejdzie i wówczas Wy także ruszycie na szlaki.
18.03.2020
Jako kolejną turystyczną propozycję przedstawiamy Kościół św. Mateusza w Opalenicy. Być może przy okazji VII Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów ZT w Nowym Tomyślu mieliście okazję odwiedzić ten obiekt, a na pewno spoglądaliście na kościół podczas krótkiej wycieczki i prezentacji gmachu Urzędu Miejskiego, który znajduje się vis-à-vis świątyni.
Dziś zatem taki znaczek i kolejna okazja, by raz jeszcze odwiedzić Opalenicę. Zresztą jeśli się uważnie rozejrzycie, to w mieście tym odnajdziecie jeszcze kilka niezwykle ciekawych obiektów, zatem na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. A tymczasem poniżej krótka informacja o kościele. Znacznie szerszą charakterystykę znajdziecie w nagraniu dołączonym do znaczka (właśnie nad tym pracujemy).
KOŚCIÓŁ ŚW. MATEUSZA W OPALENICY No. 940
Kościół parafialny pw. św. Mateusza w Opalenicy znajdujący się przy ul. Farnej został fundowany przez Jana Opalińskiego i wzniesiony ok. 1518 roku. Stanowi on przykład gotyckiej architektury sakralnej. Na uwagę zasługuje barokowe wnętrze kościoła m.in.: sklepienie prezbiterium i ołtarz główny. W wykonanym przez włoskich mistrzów ołtarzu znajduje się obraz św. Mateusza namalowany w 1749 r. przez Wacława Graffa. W 2001 roku została dobudowana przy kościele wolnostojąca dzwonnica, o wysokości ok. 18 m., nawiązująca stylem do świątyni i zwieńczona na szczycie krzyżem. Rok później umieszczono w dzwonnicy 3 dzwony jubileuszowe: dzwon patrona parafii św. Mateusza, dzwon św. Maksymiliana Kolbe oraz dzwon św. Antoniego z Padwy. Każdy z nich jest opatrzony herbem miasta Opalenica, a równo o 12.00 można usłyszeć wygrywany hejnał miejski.
17.03.2020
W ramach oderwania się na chwilę od informacji nt. koronawirusa, proponujemy pomyśleć pozytywnie i zaplanować zwiedzanie pięknych miejsc w przyszłości. Dziś mamy dla Was właśnie takie propozycje, a że niebawem będzie tam znaczek turystyczny (właściwie już jest), to tylko dodatkowy pretekst do tego, by właśnie te dwa obiekty uwzględnić w swoich planach wycieczkowych.
Przedstawiamy zatem kolejne dwa obiekty znaczkowego szlaku:
MUZEUM REGIONALNE W RADOMSKU No. 943
CHATA TATARSKA W STOBIECKU MIEJSKIM No. 944
Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z internetowymi zasobami ww. placówki muzealnej. Wszystkie odnośniki znajdziecie bezpośrednio na podstronach znaczków, do których przeniosą Was powyższe linki. A jeśli chcecie w ogóle być na bieżąco, to proponujemy polubienie facebookowego profilu muzeum, a właściwie wszystkich muzeów posiadających znaczki turystyczne. Tylko wtedy żadna informacja Wam nie umknie.
17.03.2020
W związku z zaistniałą sytuacją coraz więcej osób przyłącza się do akcji „Zostań w domu“, którą z serca wspieramy. Ale kiedy w domu zostaje kolekcjoner Znaczków Turystycznych, albo cała kolekcjonerska rodzinka, to wtedy jest wreszcie czas na przeglądnięcie zdjęć ze swoich wojaży, zrobienie listy brakujących znaczków i opracowanie dowodów pobytu. Coraz częściej w ostatnich dniach wysyłacie do nas zamówienia, znaczków, których nie udało się Wam zdobyć. Cieszymy się z tego przede wszystkim dlatego, że wspominanie wycieczek i podróży odrywa Was chociaż na chwilę od myślenia o koronowirusie.
Oczywiście w dalszym ciągu jesteśmy w stanie przyjmować zamówienia na brakujące znaczki, to jednak do odwołania zmuszeni jesteśmy wstrzymać ich wysyłkę. Podjęliśmy taką decyzję w trosce o bezpieczeństwo wszystkich, zarówno Was – turystów, jak i osób odpowiedzialnych za produkcję znaczków, transport, jak i ich doręczenie. Przesyłki zamówionych przez Was znaczków będą sobie spokojnie czekać na bardziej sprzyjające warunki, a wtedy je wyślemy. Mamy nadzieję, że dzięki ogólnej dyscyplinie szybko uda się zażegnać wszelkie zagrożenie i już niebawem będziemy mogli powrócić do normalnego funkcjonowania.
Tymczasem zachęcamy wszystkich, aby solidnie odpocząć, zebrać siły i realizować inne pasje, na które być może wcześniej nie mieliście czasu. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia, optymizmu i radości!
16.03.2020
Dobrze rozpoczęty tydzień to połowa sukcesu, dlatego mamy dla Was kolejną dobrą wiadomość w postaci znaczkowej premiery.
Zaczniemy od razu z grubej rury i tym razem przedstawimy dwie nowości:
RATUSZ MIEJSKI W DZIAŁDOWIE No. 941
ZAMEK KRZYŻACKI W DZIAŁDOWIE No. 942
Jak zapewne zauważyliście, powyższe znaczki to obiekty, w których swą działalność prowadzi Muzeum Pogranicza w Działdowie. Kliknijcie w powyższe linki, a znajdziecie się na stronach z opisem tych miejsc. Tam znajdziecie ich charakterystykę i kilka innych przydatnych informacji.
Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w najbliższym czasie zdobycie tych znaczków nie będzie możliwe, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby Działdowo zapisać sobie w planie miejscowości, które wkrótce trzeba będzie odwiedzić. Pamiętajcie, że w związku z panującą epidemią większość miejsc turystycznych zostało zamkniętych dla zwiedzających. Wszystkie znaczki jakie ukazały się w ostatnich dniach, dostępne będą dopiero po ponownym udostępnieniu tych miejsc zwiedzającym. A tymczasem zachęcamy do wirtualnej wizyty w Działdowie i poznawania kolejnych obiektów na znaczkowej mapie naszego kraju.