Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1286
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1286!

Aktualności

<< 1 4 5 6 7 8 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 >>

7.12.2022

KOMUNIKAT PRZEDŚWIĄTECZNY

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia informujemy, że tegoroczne wysyłki domówionych znaczków i towarów z naszego sklepiku, będą się odbywały wyłącznie do 16 grudnia (chodzi o zamówienia realizowane dla kolekcjonerów).

Prosimy wziąć to pod uwagę i odliczyć dodatkowo odpowiedni czas na realizację przelewu oraz złożenie zamówienia. Czasu pozostało niewiele, a sami wiecie, że późniejsze zamówienia prawie na pewno do świąt nie dotrą i będą zrealizowane dopiero w Nowym Roku.

Zapraszamy więc już teraz do składania ostatnich w tym roku zamówień i mamy nadzieję, że wśród naszych sklepikowych propozycji znajdziecie także coś, co można położyć pod choinką. Link do sklepiku znajdziecie w lewym menu oraz tutaj >>

 



5.12.2022

Znaczki, które dzisiaj prezentujemy to marzenie wielu kolekcjonerów, którzy w ostatnich latach odwiedzali Bystrzycę Kłodzką i Góry Bystrzyckie. Ile razy namawiano nas na to, aby na znaczku znalazł się Strażnik Wieczności, a kiedy powstała wieża widokowa na Jagodnej, wpłynęło kilkadziesiąt propozycji, aby i ją pokazać na znaczku.

Dziś marzenia wielu osób właśnie się spełniają i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku sporej grupie kolekcjonerów uda się zdobyć te znaczki. Tu jednak przechodzimy do bardzo istotnej informacji, czyli do planowanego terminu sprzedaży, który został ustalony na 15 grudnia. Od tego dnia znaczki będzie można zakupić w Centrum Informacji Turystycznej w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie dodatkowo możecie zasięgnąć informacji o innych miejscowych atrakcjach turystycznych.

STRAŻNIK WIECZNOŚCI W GÓRACH BYSTRZYCKICH No. 1198

WIEŻA WIDOKOWA NA JAGODNEJ No. 1199

Powyższe linki tradycyjnie przekierują Was do podstron danych znaczków, na których znajdziecie opisy nowych znaczkowych miejsc, ich współrzędne GPS oraz wiele innych przydatnych informacji. Pomogą one w planowaniu podróży do tych miejsc. Być może w ciągu tygodnia spadnie śnieg, a wtedy zdobycie tych miejsc stanie się dodatkowym wyzwaniem. Liczymy jednak na to, że prędko uraczycie nas relacjami z Gór Bystrzyckich i pokażecie innym turystom te piękne zakątki. Tymczasem zapraszamy do zwiedzania i przypominamy, że znaczki do obiegu wejdą za tydzień 15 grudnia.



30.11.2022

Po wczorajszej premierze powstała mała luka w numeracji i już rozpoczęły się kuluarowe spekulacje. Nas zawsze to interesuje, bo widać jak wiele miejsc jeszcze znaczków nie ma, a może je mieć. 

Tymczasem dzisiaj rozwiejemy wszelkie wątpliwości, albowiem jak już zauważyliście, brakujące znaczki pojawiły się w Sławkowie. Na kolejnych krążkach przedstawiono tym razem:

KOŚCIÓŁ PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W SŁAWKOWIE No. 1194

DOLINA BIAŁEJ PRZEMSZY W SŁAWKOWIE No. 1195

Jak widać, nie brakuje turystycznych perełek w Sławkowie, a kto śledzi historyczne newsy, ten wie, że niedawno w mieście tym dokonano kolejnych odkryć. Kto wie, może to pretekst do powstania kolejnych znaczków? Tymczasem zachęcamy do zwiedzania Sławkowa i odkrywania jego historii. Prezentowane powyżej znaczki do sprzedaży trafią od 1 grudnia, więc już dziś możecie wpisać sobie Sławków na listę miejsc do odwiedzenia i planować zdobycie kolejnych znaczków turystycznych.



29.11.2022

Nadszedł nowy tydzień a wraz z nim premiera, na którą długo czekaliście. Ile to bowiem razy pytaliście nas o znaczki w Gdyni? A teraz już są i jak nas poinformowano drewienka oczekują na swoich zdobywców i przyszłych właścicieli. 

Mamy nadzieję, że to dopiero początek znaczków w tej części kraju. Miejsc, do których warto dotrzeć i je poznać, jest tu sporo. Tymczasem na dziś prezentowanych znaczkach przedstawiono następujące atrakcje turystyczne:

KLIF ORŁOWSKI W GDYNI No. 1196

GDYŃSKI SZLAK MODERNIZMU No. 1197

Przybywajcie zatem do Gdyni i zwiedzajcie miejsca pokazane na znaczkach. Nie ograniczajcie się jednak tylko do tych atrakcji, bo Gdynia ma sporo do zaoferowania turystom i na pewno przekonacie się o tym odwiedzając tutejszą informację turystyczną. Przypominamy też, że standardowo czekamy na Wasze relacje ze znaczkowych szlaków. Pokażcie Gdyńskie atrakcje innym turystom i zaproście na znaczkowy szlak. Pogoda jeszcze nie najgorsza, a więc można zwiedzać. Zapraszamy do Gdyni. 



24.11.2022

Przez cały sezon zbieramy wszelkie pytania, jakie do nas nadsyłacie, analizujemy problemy, by jesienną i zimową porą stworzyć materiał, na którym będziecie mogli polegać w kolejnych latach. Na początku roku uruchomiliśmy nowy dział pomocowy na naszej stronie, który ma za zadanie przyspieszyć wyszukiwanie informacji, głównie na temat spraw związanych z zamówieniami, wysyłkami i kuponami. Okazuje się jednak, że dużym problemem dla kolekcjonerów są kwestie związane z komunikacją, w tym z wiadomościami e-mail, które miewają wiele, czasem bardzo zaskakujących, obliczy. Postanowiliśmy więc wstępnie usystematyzować zbiór danych na temat kontaktów pocztowych, aby nikt nie błądził i nie zadawał po raz n-ty tego samego pytania. Przy okazji wyjaśnimy, że od pewnego czasu osoby pytające, zamiast typowej odpowiedzi, otrzymują od nas link do konkretnego rozdziału pomocy. Okazało się, że taka forma spotkała się z Waszą aprobatą, a my mamy nieco więcej czasu na inną korespondencję i robienie nowych znaczków. To jednak nie koniec przemian na stronie internetowej i niebawem będziemy informowali o kolejnych zmianach, jakie zamierzamy wprowadzić, by wszystkim żyło się lepiej. A tymczasem zachęcamy do zapoznania się z treściami dotyczącymi e-maili. Na stałe artykuł znajdziecie w zakładce „Pomoc” w lewym menu strony.

Przeczytaj artykuł >>



16.11.2022

Prognozy pogody na zbliżający się weekend nie są zbyt optymistyczne, ale my postaramy się wyciągnąć Was z domów i zachęcić do wędrówek znaczkowymi szlakami. Tym razem pretekstem do wycieczki niech będzie najnowszy znaczek turystyczny przedstawiający Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. 

Pisaliście nam o tym miejscu od wiosny, kiedy powstał znaczek w Osadzie Neolitycznej w Kopcu i oto dziś marzenie wielu turystów się ziściło. Mamy więc nadzieję, że wykorzystacie ostatnie chwile jesieni na zdobycie tego znaczka i poznanie obiektu na nim pokazanego.

Znaczek w Ujeździe powinien być dostępny od czwartku 17 listopada, ale jak zwykle planując wizytę, warto pozostawić jeszcze ten jeden dzień marginesu. Nam nie pozostaje zatem nic innego jak raz jeszcze zaprosić Was do zwiedzania Zamku Krzyżtopór, dzielenia się z nami wrażeniami z tej wizyty w mediach społecznościowych, a po wizycie zostawienia komentarza na podstronie znaczka. 

ZAMEK KRZYŻTOPÓR W UJEŹDZIE No. 1193

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe to obecnie jedna z największych budowli w Polsce, zachowanych w stanie trwałej ruiny. Został wybudowany w latach 1621 – 1644 jako rezydencja magnacka wojewody sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego w stylu palazzo in fortezza. Przez lata obrósł w legendy, które echem rozchodzą się po świecie i przyciągają do Ujazdu tysiące turystów. Najpopularniejsza z nich mówi jakoby plan budowli miał odpowiadać kalendarzowi - znajdowały się w nim 4 wieże (cztery pory roku), 12 sal wielkich (miesiące), 52 pokoje (tygodnie) i 365 okien (ilość odpowiadająca dniom roku). Obecnie, mimo, że już jako ruina, Zamek Krzyżtopór nadal zachwyca każdego odwiedzającego. Od końca lat dziewięćdziesiątych obiekt jest udostępniony do zwiedzania, a w 2018 roku uzyskał status Pomnika Historii. Instytucja Kultury powołana do opieki nad obiektem, dba by zamek nie popadł w zapomnienie. W sezonie turystycznym organizowanych jest wiele wydarzeń mających na celu popularyzowanie historii i promowanie regionu.



11.11.2022

To był obfitujący w premiery tydzień i jako jego zakończenie mamy dziś dla Was najnowszy znaczek okolicznościowy poświęcony Oddziałowi PTTK Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku i 75. rocznicy jego działalności. O samej działalności tego oddziału PTTK i o jego historii przeczytacie na stronie internetowej >> link >> Nieco krótszą wersję tekstu zamieściliśmy poniżej i warto poświęcić chwilę, aby ją przeczytać. Zobaczycie dzięki temu, komu m.in. zawdzięczacie to, jak dzisiaj wygląda sieć szlaków na ziemi kłodzkiej i że to, z czego dziś możemy korzystać, zawdzięczamy wieloletniemu poświęceniu i pracy wielu ludzi. 

Prezentowany znaczek będzie świetnym uzupełnieniem Waszych górskich i nie tylko kolekcji i już czeka na swoich zdobywców w siedzibie Oddziału PTTK Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku. Kliknijcie zatem w poniższy link, sprawdźcie godziny otwarcia biura PTTK i przy okazji ruszajcie na zwiedzanie Kłodzka, które kryje jeszcze niejedną atrakcję.

ZO - 75 LAT  ODDZIAŁU PTTK „ZIEMI KŁODZKIEJ” W KŁODZKU

Historia kłodzkiego oddziału PTTK rozpoczyna się w 1947 r., kiedy to za sprawą 22 działaczy powołano Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Zalegalizowano go 23.05.1947 r. i otrzymał wówczas nazwę: PTT Oddział „Ziemi Kłodzkiej”, obejmując swym zasięgiem działania 3 powiaty tj. Kłodzki z Nową Rudą, Bystrzycki i Ząbkowicki. W 1947 r. powołano podkomisję Komisji Nomenklatury Sudetów, dla obszaru Ziemi Kłodzkiej, która ustaliła nazwy pasm i szczytów górskich oraz zapór wodnych na terenie ziemi kłodzkiej. W tym samym roku na wniosek M. Orłowicza wytyczono Główny Szlak Turystyczny w Sudetach z Paczkowa do Świeradowa, którego przebieg nie wiele się różni od obecnego, a z okazji 100-lecia turystyki w Polsce, w 1973 r. nadano mu im. Mieczysława Orłowicza. Po połączeniu się PTT i PTK, w 1950 r., w jedną organizację o nazwie Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze, już 18.03.1951 r. został powołany we Wrocławiu Zarząd Okręgu PTTK. Oddział rozpoczął działalność mając 327 członków oraz 570 km szlaków turystycznych, które powierzono mu w zarządzanie. W 1958 r. Koło Terenowe w Lądku i Nowej Rudzie przekształciły się w samodzielne Oddziały PTTK. Kolejne lata to ciągły rozwój Oddziału. Do 1985 r. przy Oddziale działały 44 koła zrzeszające 2153 członków PTTK. Od 1989 r. następuje spadek członków PTTK i działających kół. W roku jubileuszowym 2022 Oddział PTTK Ziemi Kłodzkiej liczy 6 Kół terenowych, 2 Kluby Przewodnickie oraz 2 Szkolne Koła i Kluby Turystyczne zrzeszające 350-ciu członków. Oddział posiada pod opieką ok. 300 km szlaków pieszych górskich, a za zasługi został wyróżniony „Złotą Honorową Odznaką PTTK”i medalem „Za Zasługi dla Miasta Kłodzka”.



10.11.2022

Powoli kończymy  premiery jakie mieliśmy dla Was przygotowane w tym tygodniu i raz jeszcze przenosimy się na teren województwa dolnośląskiego. 

Większość znaczkowych turystów już dawo temu odwiedziła Lubań i zdobyła wydany w 2016 roku znaczek z wizerunkiem Wieży Brackiej. Najwyższy czas ponownie odwiedzić to piękne miasto i wzbogacić swoją kolekcję o kolejne dwa znaczki turystyczne. Tym razem zaprezentowano na nich następujące motywy:

RATUSZ W LUBANIU No. 1189

MIASTO LUBAŃ No. 1190

Oba znaczki już dotarły do Informacji Turystycznej w Lubaniu i to tam czekają na swoich pierwszych zdobywców. Nie musimy chyba nikomu przypominać, że standardowo czekamy na Wasze relacje z Lubania. Możecie je przesyłać na nasz webowy adres web@znaczki-turystyczne.pl lub jeśli publikujecie je w swoich mediach społecznościowych, prześlijcie nam link do danego wpisu, abyśmy mogli go udostępnić. Nie zapominajcie o zostawieniu komentarzy na podstronach odwiedzonych obiektów i ogólnie bawcie się dobrze odwiedzając i poznając kolejne ciekawe miejsca w naszym kraju. Do zobaczenia na szlaku.



9.11.2022

Przedwczorajsza premiera bardzo ucieszyła turystów, ale musimy ostrzec, że to nie jedyna znaczkowa nowość, jaką przygotowaliśmy w tym tygodniu. Dziś kolejne dwa znaczki i zupełnie inny region kraju. 

Przenosimy się zatem na wschodnie krańce województwa mazowieckiego, do miejscowości Borowie w powiecie garwolińskim, w którym na poznanie czekają następujące atrakcje turystyczne:

ZESPÓŁ DWORSKO-PARKOWY W BOROWIU No. 1182

ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ Z DZWONNICA W BOROWIU No. 1183

O obiektach pokazanych na znaczkach przeczytacie, klikając w powyższe odnośniki. Na stronie, którą ujrzycie, znajdziecie również inne bardzo istotne dane, które z pewnością pomogą Wam zaplanować zwiedzanie prezentowanych miejsc. Wszystkie inne dane uzyskacie ze stron konkretnych znaczkowych miejsc, bo właśnie po to zawsze je dodajemy.

Znaczki, które właśnie prezentujemy, w sprzedaży pojawią się po najbliższym weekendzie. Macie zatem odrobinę czasu na to, aby zaplanować wycieczkę do Borowia. Zachęcamy wobec tego do zwiedzania i jak zwykle czekamy na Wasze relacje z podróży znaczkowym szlakiem.



7.11.2022

Nowy tydzień przynosi nowe możliwości, nowe znaczki i propozycje miejsc, które trzeba odwiedzić.  

Tym razem chcemy Was zaprosić do ponownej wizyty w województwie opolskim, a dokładniej do zwiedzania gmin zrzeszonych wokół Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów". Znajdziecie tutaj mnóstwo turystycznych atrakcji, a dwie z nich zostały wyróżnione na prezentowanych właśnie znaczkach turystycznych i są to:

ŻELAZNY MOST WISZĄCY W OZIMKU No. 1191

RZEKA MAŁA PANEW - SPŁYWY KAJAKOWE No. 1192

Znaczki właśnie docierają do celu i jak ustaliliśmy, już we wtorek powinny być dostępne w sprzedaży. Jeśli więc będziecie w najbliższych dniach w Ozimku, to koniecznie musicie zobaczyć przedstawione miejsca. Okazją do wyprawy może być także najbliższy długi weekend. Zwiedzać region możecie na różne sposoby, a jednym z nich jest spływ kajakiem, choć to może propozycja na cieplejszą porę roku. Wybór czasu i sposobu zwiedzania należy już do Was, ale jesteśmy pewni, że wrócicie z Ozimka zadowoleni.



4.11.2022

Ostatni raz potrójna premiera miała miejsce na początku czerwca, więc najwyższy czas powtórzyć ten wyczyn i zaprezentować nowe znaczki z województwa dolnośląskiego. Tym razem zapraszamy do Wałbrzycha oraz Rybnicy Leśnej. W Wałbrzychu chcemy zwrócić uwagę na zabytkowy wiadukt kolejowy oraz kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, natomiast w Rybnicy Leśnej koniecznie musicie odwiedzić drewniany kościół św. Jadwigi, który zresztą jest kościołem filialnym kościoła św. Franciszka z Asyżu.

A tak prezentują się znaczkowe nowości.

Odnośniki do podstron poszczególnych znaczków wklejamy poniżej:

WIADUKT KOLEJOWY W WAŁBRZYCHU-PODGÓRZU No. 1186

KOŚCIÓŁ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ W RYBNICY LEŚNEJ No. 1187

KOŚCIÓŁ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W WAŁBRZYCHU No. 1188

Wszystkie znaczki zdobędziecie w biurze parafialnym w Wałbrzychu i w zasadzie bez znaczenia jest czy zwiedzanie zaczniecie od Wałbrzycha, czy od Rybnicy Leśnej. Najważniejsze, że jeszcze ciepłe krążki już od jutra będą czekały na swoich zdobywców. 

Korzystając z pięknej jesieni, odwiedzajcie najnowsze znaczkowe miejsca i nie zapomnijcie wykonać fotek z tej wycieczki i pochwalić się tym faktem. Relacje chętnie opublikujemy na naszym profilu FB, polecając odwiedzane miejsca innym kolekcjonerom. Także zapraszamy do zwiedzania Wałbrzycha i okolic oraz wszystkim życzymy udanego weekendu.



3.11.2022

Listopad rozpędził się już na dobre i czuć w powietrzu zbliżającą się zimę. Nie oznacza to jednak, byście siedzieli w domach. Wręcz przeciwnie, trzeba zwiedzać i poznawać kolejne zakątki kraju i dziś mamy dla Was kolejny pretekst, aby ruszyć na znaczkowy szlak. 

Tym razem dwa nowe znaczki turystyczne promują obiekty zlokalizowane w Olecku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i są to odpowiednio:

ZABYTKOWE MOLO I KĄPIELISKO „SKOCZNIA” W OLECKU No. 1184

POMNIK POLEGŁYCH W I WOJNIE ŚWIATOWEJ - OLECKO No. 1185

Dla wielu turystów szczególnie interesującym obiektem okaże się z pewnością molo ze skocznią, gdyż tego typu obiektów jest w naszym kraju niezwykłą rzadkością. Warto więc kliknąć powyższe odnośniki i zapoznać się z charakterystyką pokazanych na znaczkach obiektów.

Prezentowane powyżej znaczki wkrótce dotrą do celu, ale w sprzedaży dostępne będą od wtorku 8 listopada. Macie więc kilka dni więcej na zaplanowanie jesiennej wycieczki w ten rejon kraju. Zapraszamy do zwiedzania.



31.10.2022

Dawno, dawno temu, wiosenną porą, w ostatnich dniach kwietnia, pokazaliśmy Wam kilka znaczków kolekcjonera. Później zaczął się sezon turystyczny i z kolei Wy ruszyliście w gonitwie m.in. po te znaczki i kilku kolekcjonerom udało się część z nich zdobyć. W wakacje, kiedy mieliśmy ciutkę wolnego luzu opracowaliśmy kolejne projekty i przy współudziale dwóch osób przygotowalismy znaczki kolekcjonera, któe dziś chcemy Wam pokazać.

Seria znaczków kolekcjonera Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce” powstaje z udziałem samych kolekcjonerów. Dana z Brzegu Dolnego przygotowała dokumentację wybranych obiektów, natomiast opisy miejsc pokazanych na znaczkach to dzieło Małgorzaty ze Szczecina. Ostateczny projekt znaczków to z kolei sprawka naszego grafika. 

Powyżej trzy najnowsze znaczki z tej serii i  kolejne miejsca, których poznanie Wam polecamy. I choć droga do zdobycia tych znaczków dla wielu kolekcjonerów będzie długa i wyboista, to życzymy Wam wszystkim abyście szybko dostąpili tego zaszczytu i mogli cieszyć się tymi znaczkami we własnej kolekcji. Zachęcamy do udziału w grze kolekcjonerskiej i do zdobywania kolejnych Znaczków Kolekcjonera.



30.10.2022

Już jakiś czas temu pisaliśmy, że pracujemy nad zaległymi relacjami i jeśli dobrze wtedy policzyliście, to na pewno doszliście do tego, że brakuje podsumowania tegorocznego spotkania w Kaliszu. Jednak w przyrodzie nic nie ginie, co najwyżej zostaje odłożone w czasie, aby opublikować to właśnie w takim momencie jak dziś, kiedy nie ma żadnej relacji od turystów, a czymś trzeba znaczkowych kolekcjonerów zająć. 

Zerknijcie zatem na krótkie podsumowanie wiosennego spotkania w Kaliszu, które mimo iż odbyło się dawno temu, to zapewne wciąż gości w Waszej pamięci. A jeśli nie, to właśnie dziś jest ten moment, w którym możecie sobie przypomnieć wiosenny dzień spędzony z kolekcjonerami ZT w Kaliszu.

Przeczytaj relację >>



24.10.2022

Ostatnią znaczkową nowość pokazywaliśmy Wam prawie trzy tygodnie temu, ale nie oznacza to, że w tym czasie się obijaliśmy. Pracowaliśmy intensywnie i dziś chcielibyśmy zaprezentować pierwsze efekty tych prac. 

Kolejny raz za pośrednictwem znaczków turystycznych zapraszamy do Barda i myślimy, że jest to pierwsze w Polsce miasto z tak kompleksową, znaczkową ofertą turystyczną. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zwiedzanie Barda, to właśnie teraz jest ku temu najlepsza okazja, a barwy jesieni jeszcze bardziej spotęgują Wasze doznania. Zarezerwujcie sobie odpowiednią ilość czasu i podążajcie znaczkowym szlakiem, który przeprowadzi Was przez całe miasto, pokazując kolejne atrakcje turystyczne. 

Do grona już istniejących w Bardzie znaczków dołączyły następujące miejsca:

DRÓŻKI RÓŻAŃCOWE W BARDZIE No. 1180

ŹRÓDEŁKO MARYI W BARDZIE No. 1181

Wszelkie informacje o nowościach znajdziecie klikając w powyższe linki, które przeniosą Was do katalogu znaczków. W punkcie sprzedaży znaczki pojawią się zapewne już jutro, więc przybywajcie do Barda i uzupełniajcie tutejszą kolekcję. Będzie nam miło, jeśli przy okazji podeślecie nam zdjęcia ze znaczkami na tle oryginalnych obiektów. A już teraz zapraszamy do zwiedzania tego urokliwego miasteczka i poszerzania swojej znaczkowej kolekcji.



18.10.2022

Jak zapewne zauważyliście wcześniej, nieco ponad dwa tygodnie temu, ostatniego dnia września w Komornikach świętowano kolejne urodziny Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Rocznicowe spotkanie zbiegło się z premierą najnowszego znaczka turystycznego z wizerunkiem stacji w Szreniawie. 

Jak zwykle goście dopisali, była telewizja, o czym informowaliśmy w jednym z postów na facebooku, był tort, dobre humory, wspomnienia i niespodzianki. A dzisiaj mamy dla Was relację z tego spotkania. Usiądźcie zatem wygodnie i oddajcie się lekturze.

Przeczytaj relację >>



13.10.2022

Drodzy Kolekcjonerzy!

Komunikat o zmianie cen znaczków wywołał lawinę zamówień i naszym zadaniem jest obsłużyć wszystkich bez względu na wielkość zamówienia. Wiąże się z tym fakt, że proces weryfikacji zamówień, fakturowania czy wysyłki może trwać dłużej niż zwykle. Każde zamówienie, które wpłynie do nas do końca października, będzie zrealizowane po starych cenach. Czasu jest jeszcze sporo, więc nie ma powodów do obaw czy zbędnej paniki. Prosimy o cierpliwość i odrobinę zrozumienia. Zamówień jest wiele, a my mamy jeszcze inne zadania i wszystkie musimy wypełnić w 100%.

Zespół Znaczków Turystycznych



4.10.2022

Z północy Polski przenosimy się dzisiaj na północ woj. wielkopolskiego, a dokładniej do krainy o nazwie Krajna. To właśnie tam, w Łobżenicy zainstalował się najnowszy znaczek turystyczny, dzięki któremu poznacie zrewitalizowaną wieżę ciśnień, w której obecnie mieści się punkt widokowy.

Prezentowany znaczek jest już dostępny w sprzedaży w punktach wymienionych na podstronie tego znaczka. Przypominamy, że link do tej podstrony przeważnie zamieszczamy w newsie w dniu premiery, ale traficie tam również z katalogu znaczków, klikając w odnośnik "Znaczkowe Miejsca Turystyczne" w górnym menu strony.  

A kiedy już dokładnie poznacie najnowszy wpis premierowy, nie pozostaje nic innego jak sprawdzić mapę i kalendarz, by zaplanować kolejną wycieczkę znaczkowym szlakiem. Łobżenica już czeka na pierwszych znaczkowych turystów.

WIEŻA WIDOKOWA W ŁOBŻENICY No. 1179

Wieża widokowa w Łobżenicy jest dawną miejską wieżą ciśnień zaprojektowaną i wybudowaną w 1910 roku przez firmę Carl Francke z Bremy. Ówczesna wieża miała niecałe 36 metrów wysokości i w swojej głowicy, na wysokości 21 m mieściła zbiornik wodny o pojemności 100 m3, wykonany ze stali kowalnej. Średnica wewnętrzna cokołu wieży to 5,78 m, natomiast średnica głowicy to 7,6 m. Wieża ciśnień służyła mieszkańcom Łobżenicy do 1974 roku, kiedy wybudowano nową hydrofornię i zaprzestano użytkowania wieży. Od tego czasu popadała w ruinę. W 2010 roku podjęto decyzję o rewitalizacji wieży, którą odrestaurowano w 2011 roku. Od tego czasu budowla pełni funkcję wieży widokowej. Aby jednak dostać się do punktu widokowego, trzeba pokonać 122 stopnie. Trud wspinaczki wynagradzają widoki, jakie można podziwiać z wieży. Wartym zaznaczenia jest fakt, że po rewitalizacji oryginalna iglica znalazła się wewnątrz wieży, a na jej szczycie zamontowano kopię wykonaną na wzór oryginału, z dopisanym rokiem rewitalizacji.



3.10.2022

Od trzech dni mamy październik, więc najwyższa pora przywitać ten miesiąc znaczkową premierą. Tym razem dla urozmaicenia przenosimy się na północ kraju do Braniewa, gdzie za pośrednictwem znaczka turystycznego będziecie mieli okazję poznać kolejny ciekawy obiekt.

Oczywiście już teraz możecie się zapoznać z opisem miejsca przedstawionego na najnowszym znaczku, a wszystkie inne informacje znajdziecie na podstronie znaczka. Do sprzedaży znaczki trafią w ciągu kilku dni, albowiem jeszcze dzisiaj znajdują się w transporcie. Śledźcie zatem facebookowy profil Informacji Turystycznej w Braniewie, a na pewno informacja o sprzedaży znaczków Was nie ominie.

A tymczasem planujcie swoje wycieczki do tej części kraju. I nie zapomnijcie o nas, będąc w Braniewie. Czekamy na relacje ze znaczkowych wycieczek.

BAZYLIKA MNIEJSZA ŚW. KATARZYNY W BRANIEWIE No. 1178

Bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie jest jednym z najpiękniejszych kościołów Warmii. To gotycka, ceglana, halowa fara o całkowitej długości 61 m i szerokości 25 m. Jej trójnawowe wnętrze tworzy dziesięć ośmiokątnych, masywnych filarów, ustawionych w dwóch rzędach. Kościół budowano etapami, w latach 1343-1442. Stoi prawdopodobnie na miejscu najstarszego znanego drewnianego kościoła warmińskiego. Jest świadkiem burzliwych dziejów miasta. W okresie swej 600 – letniej historii kościół wraz z wieżą doznały największych zniszczeń pod koniec drugiej wojny światowej, kiedy to w wyniku działań wojennych legł w gruzach, przez wiele lat pozostając trwałą ruiną. Jego odbudowa w latach 1979-1986 była największym przedsięwzięciem w Archidiecezji Warmińskiej. Pieczę nad odbudową sprawował ówczesny proboszcz i dziekan - ks. Tadeusz Brandys. W 2001 r. kościół został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej. Stoi przy niej pomnik bł. Reginy Protmann, rodowitej braniewianki i patronki Braniewa.



30.09.2022

Na koniec tygodnia, dosłownie tuż przed weekendem, mamy dla Was kolejną znaczkową premierę. Tym razem za pośrednictwem znaczka turystycznego przeniesiemy się na malowniczą linię kolejową nr 357, łączącą Luboń z Sulechowem. To właśnie tutaj, kilkanaście kilometrów od Poznania, tuż przy granicy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym znajduje się niewielka stacja w Szreniawie. Budynek, jak i linia kolejowa są zabytkowe, a najnowszy znaczek ma Was zachęcić do kolejnej wizyty w tych rejonach i poznania nie tylko kolejowej architektury, ale i historii tych miejsc.

Dzisiejsza premiera nie jest przypadkowa, bo w chwili, w której publikujemy ten news, w Komornikach świętowane są 6 urodziny Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, z którego inicjatywy powstał prezentowany właśnie znaczek. Jak widać, członkowie klubu działają i pewnie jeszcze nie raz zaskoczą Was nowymi znaczkami w okolicach. Klubowiczom z Komornik życzymy więc kolejnych hucznych jubileuszy, dalszego zapału w propagowaniu znaczków turystycznych i promowaniu lokalnych atrakcji turystycznych.

Przedstawiony powyżej znaczek do sprzedaży trafi 3 października i jak nas zapewniono, dla pierwszych zdobywców przygotowano niespodzianki. Zdobywajcie więc znaczek i koniecznie odwiedzajcie stację w Szreniawie oraz inne pobliskie znaczkowe miejsca turystyczne.

STACJA KOLEJOWA W SZRENIAWIE No. 1177

Szreniawa to stacja położona na linii kolejowej pomiędzy Luboniem a Stęszewem. Znajduje się tutaj niewielki posterunek ruchu, dwa tory główne oraz dwa tory boczne, będące przedłużeniem toru głównego dodatkowego. Pomiędzy torami głównymi znajduje się dwukrawędziowy peron wyspowy. W zachodniej części stacji, na przedłużeniu toru nr 3a znajduje się rampa ładunkowa, która jednak pozostaje nieużywana. Również od strony zachodniej znajduje się budynek dworca, w którym mieści się nastawnia dysponująca, posiadająca urządzenia mechaniczne scentralizowane. Obecny układ torowy stacja zawdzięcza przebudowie na początku XXI w. Z uwagi na zabytkowy charakter linii, pozostawiono istniejące urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wymieniono jedynie tarcze ostrzegawcze na świetlne oraz dobudowano tarcze ostrzegawcze przelotowe. Z nastawni obsługiwano też mechaniczne rogatki na przejeździe kolejowym, położonym od strony Stęszewa.



27.09.2022

Drodzy Kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych!

Kiedy na początku lutego 2020 roku podjęliśmy decyzję o symbolicznej podwyżce cen, nikt z nas nie przypuszczał, że najbliższe lata przyniosą zmiany, które wymuszą na nas stanięcie przed dylematem cenowym. Niestety, mijający rok do łaskawych nie należał, wzrosły ceny niemal wszystkich produktów składowych, z których wykonane są znaczki turystyczne, podrożało drewno, papier, tworzywa sztuczne, media czy inne koszty związane pośrednio z ich produkcją czy wysyłką.

Aby móc utrzymać się jeszcze na powierzchni, także musimy dostosować się do ogólnej sytuacji i w związku z tym, od listopada br., zaplanowaliśmy wprowadzenie zmian cen znaczków turystycznych.

Zawsze podkreślamy, że jesteśmy ideowcami, a idea znaczków turystycznych powinna od samego początku utrzymywać cenę znaczka na stałym poziomie. Niestety, szybko okazało się, że idea to jedno, a życie to drugie i rynek zaczął kierować się odrębnymi prawami. Sami zauważyliście, że ceny znaczków w punktach sprzedaży wzrosły, mimo że od 2 lat my ceny nie ruszaliśmy. Postanowiliśmy zatem ujednolicić je i zrobić to tak, aby dla turystów było to najmniej dotkliwe. Wzięliśmy pod uwagę różne czynniki, w tym Wasze komentarze dotyczące wysokości cen znaczków.

I tak od 1 listopada wszystkie polskie znaczki turystyczne, okolicznościowe i noworoczne będą kosztowały 10 zł. Taka sama będzie też ich cena sugerowana w punktach sprzedaży. Znaczki dwustronne będą kosztowały 15 zł. Za znaczki zagraniczne, zamawiane za naszym pośrednictwem, trzeba będzie zapłacić 12 zł.

Decyzję o powyższych cenach poprzedziło wiele rozmów zarówno z kontrahentami, jak i na naradach we własnym gronie. I choć potrzeby już teraz wydają się wyższe, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie złotego środka, który pozwoli prowadzić naszą działalność i umożliwić wszystkim dalsze rozwijanie pasji.

Tak więc jeszcze do końca września i przez cały październik możecie zamawiać znaczki po starej cenie. Mamy nadzieję, że nas zrozumiecie i nie wpłynie to na Waszą wierność idei znaczkowej i w dalszym ciągu będziecie zwiedzać naszą Ojczyznę znaczkowym szlakiem. 

Z turystycznym pozdrowieniem

Zespół Znaczków Turystycznych



21.09.2022

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami jesienią, przygotowaliśmy dla Was szybką akcję, w ramach której, oprócz możliwości zrealizowania zamówienia na brakujące znaczki turystyczne, będziecie mogli wejść w posiadanie unikatowej publikacji na temat znaczków turystycznych. Jak wiecie, na początku września br. w Rýmařově świętowano 25-lecie powstania ZT. Uczestnicy spotkania mogli wówczas nabyć gazetę, która ukazuje się raz na 25 lat

W związku z powyższym wspomniane wydawnictwo zarezerwowaliśmy dla pierwszych 20 osób, które w pierwszym dniu kalendarzowej jesieni, 23 września, złożą zamówienie na brakujące w kolekcji znaczki turystyczne, a których to nie udało się z różnych powodów uzyskać w miejscach sprzedaży. Jednocześnie informujemy, że zamówień niekompletnych (bez potwierdzeń, adresu wysyłki, danych zamawiającego) nie będziemy brali pod uwagę.

Przy okazji wszystkie osoby, które jeszcze nie orientują się w zasadach przygotowywania zamówień, odsyłamy na stronę temu poświęconą >> oraz do działu Pomoc >>, gdzie również znajdziecie niezbędne informacje.

Mamy nadzieję, że ta szybka akcja pomoże Wam w posezonowej mobilizacji i uzupełnieniu brakujących znaczków, a ponadto wprowadzi odrobinę rywalizacji i pozwoli poczuć dreszczyk emocji.



17.09.2022

Kilka tygodni temu obiecaliśmy nadrobić zaległości w tegorocznych relacjach ze spotkań kolekcjonerów, ale jak to zwykle bywa, życie pisze swój scenariusz i na relację z Kalisza jeszcze chwilę przyjdzie poczekać. 

Tymczasem mamy krótką relację dosłownie sprzed dwóch tygodnia z "drzwi otwartych" w czeskiej centrali Znaczków Turystycznych, gdzie dodatkowo świętowano  jubileusz 25-lecia powstania ZT. Działo się tej soboty sporo i wielu turystów, przybyło zobaczyć znaczkowy punkt dowodzenia od kuchni. Przeczytajcie więc relację i zobaczcie, na jakie atrakcje mogli liczyć uczestnicy spotkania. A jeśli jeszcze nie widzieliście materiałów filmowych z Rýmařova, koniecznie odwiedźcie facebookowy profil czeskich ZT i nadróbcie zaległości. Tymczasem zapraszamy do przeczytania naszej relacji.

Przeczytaj relację >>



13.09.2022

Po kilku dniach wracamy do Wielkopolski, gdzie czeka na Was kolejny znaczek turystyczny, tym razem przygotowany przez Muzeum Ziemi Rawickiej, a przedstawiający zabytkowy budynek dawnej strzelnicy Bractwa Kurkowego w Rawiczu.

Nie jest to jednak przypadkowe wydawnictwo. W 2022 roku przypada bowiem 380 rocznica istnienia rawickiego Bractwa Kurkowego, które ze stowarzyszenia o charakterze obronnym stało się organizacją sportową i historyczną. 

Tak więc za sprawą kolejnego znaczka macie okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat dawnego Rawicza i raz jeszcze odwiedzić to ciekawe miasto. A jeśli swój wyjazd zaplanujecie na najbliższy weekend, to z pewnością załapiecie się na Rawicki Jarmark Historyczny i wiele atrakcji, jakie w związku z tym wydarzeniem przygotowano. Znaczek w sprzedaży pojawi się podczas jarmarku, dlatego już dziś zapraszamy do Rawicza.

DAWNA STRZELNICA BRACTWA KURKOWEGO W RAWICZU No. 1176

Zabytkowy budynek dawnej siedziby rawickiego Bractwa Kurkowego – strzeleckiej organizacji społecznej utworzonej już w 1642 r., stanął w 1903 roku w miejscu wcześniejszych zabudowań o tym przeznaczeniu. Okazała, zachowana do dziś dawna bracka kwatera, zbudowana została według projektu Carla Klimma zgodnie z założeniami eklektyzmu. Gmach z cegły klinkierowej zdobi data jego wybudowania umieszczona na fasadzie nad wejściem głównym, wyżej zaś na frontonie - płaskorzeźba z godłem Rawicza. Członkowie braci strzeleckiej, prócz przestrzeni do doskonalenia umiejętności strzeleckich i rozgrywania turniejów, potrzebowali miejsca, gdzie toczyć mogli życie towarzyskie i rozrywkowe stowarzyszenia – stąd rozbudowa siedziby. Początkowo rola Bractwa związana była z samoobroną mieszczan, a także z kultywowaniem postaw obywatelskich. Gdy nikło widmo niebezpieczeństwa związanego z najazdami obcych wojsk, Bractwo Kurkowe przeobraziło się w organizację o charakterze sportowym. W 2022 r. przypada 380-lecie istnienia organizacji.



12.09.2022

Nadszedł kolejny tydzień i jak to zwykle ma miejsce, od poniedziałku docierają do swoich miejsc przeznaczenia paczki z zamówionymi znaczkami. Tym razem nowe wzory znaczków turystycznych docierają do miejscowości Zabawa i Wał-Ruda związanych z postacią błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Obiekty, do których tym razem poprowadzi znaczkowy szlak, przedstawione są na załączonej grafice i są to:

SANKTUARIUM BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY W ZABAWIE No. 1166

DOM BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY W WAŁ-RUDZIE No. 1167

Zachęcamy do kliknięcia powyższych odnośników i do zapoznania się z nowymi znaczkowymi miejscami. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Sanktuarium, do której link również znajdziecie na podstronach najnowszych znaczków.

Ustaliliśmy, że znaczki w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny pojawią się w środę 14 września, także śmiało możecie planować wycieczki w tym terminie i poznawać te miejsca. Będzie nam także miło, jeśli zachcecie pochwalić się zdjęciami z wizyty w Zabawie i Wał-Rudzie i zachęcamy do pozostawienia komentarza na stronie po odwiedzeniu ww. obiektów. 



<< 1 4 5 6 7 8 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 >>