Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1320
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1320!

No. 811 Pałac w Pęgowie

GPS: 51.247511 16.931964

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 811 Pałac w Pęgowie

Pęgów to niewielka wieś w powiecie trzebnickim w gminie Oborniki Śląskie. Miejscowość po raz pierwszy wzmiankowana była w dokumencie księcia wrocławskiego Henryka IV Probusa z 1288 roku. W centrum Pęgowa znajduje się zabytkowy pałac z 1907 roku, wybudowany przez mistrza budowlanego Vatera z Prusic dla Caesara Sachsa, który na początku XX wieku był właścicielem pęgowskiego majątku. Pałac w stylu neogotyckim wybudowano na planie prostokąta. Jest to budowla murowana i tynkowana, podpiwniczona, posiadająca dwie kondygnacje i kwadratową wieżę. W elewacjach zachowały się liczne detale architektoniczne w postaci schodkowych szczytów, sterczyn, fryz i prostych obramowań okiennych. W części okien zachowały się dawne witraże. Przed pałacem znajduje się otoczony zabudowaniami folwarcznymi dziedziniec, a do całego obiektu przylega park krajobrazowy. Po drugiej wojnie światowej pałac przeszedł w ręce państwa polskiego, a następnie przekazano go pod zarząd Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Po zlikwidowaniu PGR, w połowie lat dziewięćdziesiątych, majątek nabył prywatny właściciel.


Miejsca sprzedaży:
> Sklep Groszek, ul. Główna 82, Pęgów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 811 Pałac w Pęgowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 811 Pałac w Pęgowie

17.10.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
02.09.2023 - znaczek niedostępny
02.09.2023 - znaczek niedostępny
29.06.2023 - znaczek niedostępny
12.05.2023 - znaczek niedostępny





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

WDZ
WDZ
811 Pałac w Pęgowie
Nie ma możliwości zwiedzania, nie można wejść bo teren jest prywatny - nie ma możliwości też zakupu ZT. Ciężko też zdobyć potwierdzenie poprzez zrobienie odpowiedniego zdjęcia - trzeba się mocno natrudzić.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
811
Znaczek nabyty w centrali. Potwierdzenie pobytu u bardzo miłej Pani sołtys .Jeszcze raz wielkie podziękowanie.
 
LESZEK SZYMKOWSKI
LESZEK SZYMKOWSKI
811
Pęgów...pałac niedostępny,teren zakrzaczony,słaba widzialność pałacu...nieco lepiej od drogi zza bramy..sklep "Groszek " znaczków już od dłuższego czasu nie ma...(panie ze sklepu mówią że zainteresowanie znaczkami jest duże ) ..no cóż...coś tu nie funkcjonuje na linii sklep-Centrala..lub odwrotnie. ???i to od wielu lat !!!!
 
Tomasz Kożuchowski
TomKoz
ZT 811
Miejsce znaczkowe odwiedziłem 5 listopada 2021 roku. Z uwagi na niemożliwość zakupu znaczka na miejscu, znaczek zamówiłem w Centrali Znaczka Turystycznego w Złotym Stoku.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Pałac
Niestety pooglądać można tylko przez płot. Od strony drogi słabo. Lepiej widać z boku od strony parkingu i restauracji. Przynajmniej w lutym gdy nie ma liści na drzewach! W sklepie Groszek znaczków nie ma i z wypowiedzi Pani tam pracującej chyba nie ma chęci by były.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Pałac w Pęgowie
Pałac do zobaczenia przez płot. Piękny obiekt, szkoda, że nie można go zobaczyć bliżej. Wyremontowana jest część dachu. Mam nadzieję, że pałac odzyska swoją świetność :)
 
Edward Mączyński
Edam
Z.T.
Brak znaczka. W sklepie Groszek odsyłają do Urzędu Gminy w Obornikach Śląskich.Zdjęcie trudno wykonać bo teren prywatny i straszą właścicielem.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 811
Znaczka brak, naklejki informacyjnej w sklepie brak, zainteresowania tematem w sklepie brak. Dostępu do pałacu brak, pogody w tym dniu brak, satysfakcji ze zdobycia znaczka w takiej formie brak. Nie pozostaje nic innego jak podjechać kiedyś w dniu pracującym i zobaczyć obiekt z bliska.
 
Pepe
brak
Znaczka brak, ostatnio były w zeszłym roku, raczej się nie zapowiada, że powrócą
 
Tomasz
dostępność
Dzisiaj kupiłem znaczki bez problemu ale były to dwa ostatnie
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
Pałac
Pałac w straszny stanie- smutne, że tak niszczeje. W godzinach roboczych można wejść i zobaczyć. Znaczek dostępny w sklepie kawałek dalej.
 
Hubert A.
Hubert
Pałac
Pałac przynajmniej w części można zobaczyć przez bramę. Ja byłem tu dość późno, więc nikogo, kto mógłby mnie wpuścić na teren posesji nie trafiłem. Od przechodzących osób dowiedziałem się jednak (to potwierdza mój wcześniejszy komunikat), że przynajmniej w dniach roboczych można na teren pałacu wejść prosząc o zgodę pracowników firmy sąsiadującej z bramą wjazdową. Zza płotu można też pałac zobaczyć z drugiej strony od ul. Poprzecznej. Także jak się pokombinuje to można pałac zobaczyć, choć niestety szkoda, że nic się z tym zabytkiem nie robi.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek można kupić bez problemu w sklepie, ale skoro nie można obejrzeć pałacu nawet z zewnątrz to według mnie nie bardzo ma to sens.
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT
Pałac można obejrzeć z zewnątrz i potwierdził to jeden z naszych kolegów, który był w tym miejscu kilka dni temu. Wystarczy poprosić o to w pobliskim biurze (tuż przy bramie). Oczywiście mówimy tu o dniach roboczych bo czy taka możliwość istnieje podczas weekendów tego nie wiem.
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Zamknięte
Niestety w niedzielę miejsce sprzedaży zamknięte.
 
Robert Salwowski
Bobik
Smutno
Smutno patrzeć jak tak piękny pałac niszczeje. Rozmawiałem z miejscowymi, którzy twierdzą, że pałac idzie na zniszczenie i nowy właściciel nic z nim nie robi. Makabra.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pęgów
Znaczek kupiony na stoisku na truskawkowym festynie. Niestety pałac niedostępny nawet z zewnątrz. Można jedynie zobaczyć fragmenty przez płot.
 
Danuta Świątek
Dana
Pęgów
Znaczek dostępny na stoisku Festynu z Okazji Święta Truskawki. Można kupić truskawki, przeróżne produkty - miód, chleb, ciasta truskawkowe (konkurs!) i bibeloty.
Niestety pałac można zobaczyć z ulicy przez bramę... szkoda, że jest niedostępny do obejrzenia chociaż z zewnątrz!
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Znaczek dostępny w sklepie Groszek, chociaż sam pałac niedostępny
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
ZT 811
Do opisu wkradła się pewna nieścisłość. Państwowe Gospodarstwa Rolne nie upady, a zostały zlikwidowane ustawą z 19 października 1991 roku. Likwidacja trwała do końca grudnia 1993 roku.