Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1318
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1318!

No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej

GPS: 51.366144 21.082571

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej

Jest to jeden z dwudziestu kilku tak dużych skansenów w Polsce. Został utworzony w 1976 roku. Na powierzchni 32 hektarów znajduje się tu ponad 60 obiektów dawnego budownictwa wiejskiego (chałupy, dwory, kościół, budynki gospodarcze, kuźnie i wiatraki). Muzealne budynki zostały wkomponowane w typowy dla południowego Mazowsza krajobraz. Zabudowa Parku Etnograficznego zorganizowana jest w dużej części nad jeziorkiem, nad którym góruje wieża widokowa. Groblą poprowadzono drewniany pomost, którym można pospacerować wśród podmokłych szuwarów wsłuchując się w odgłosy ptactwa. Wiejski krajobraz skansenu uzupełniają przydrożne krzyże, kapliczki, przydomowe ogródki i sady z ulami. Muzeum posiada również 16000 eksponatów ruchomych, wśród których na szczególną uwagę zasługują kolekcje: pojazdów, maszyn rolniczych, naczyń miedzianych, uli i narzędzi pszczelarskich, tkanin i sztuki ludowej.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Wsi Radomskiej, ul. Stawowa, Radom

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 502 Muzeum Wsi Radomskiej

01.09.2024 - dostępny bez problemów
04.08.2024 - dostępny bez problemów
27.06.2024 - dostępny bez problemów
20.06.2024 - dostępny bez problemów
11.02.2024 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Halszka
502 -Muzeum Wsi Radomskiej
Skansen zajmuje powierzchnię 32 ha, dla mnie bardzo duży. Żeby zobaczyć na spokojnie prawie wszystko trzeba zaplanować sobie 3 - 4 godziny zwiedzania. Pracownicy mili i pomocni. Pani w kasie po prostu rewelacja, dostałyśmy bezpłatnie plan skansenu, a Pani wytłumaczyła i zaznaczyła nam najlepszą drogę zwiedzania. Teren piękny, człowiek czuje się jakby był na wsi. I bardzo fajny pomysł, bo w jednaj z zagród są zwierzęta, kury, owce, była też koza. Jest też wystawa sprzętu rolniczego i wystawa pojazdów (wozy, bryczki, samochody i sanie). I jest przepiękny dworek na górce. Znaczek turystyczny dostępny bez problemu. Polecam, naprawdę warto.
 
Agata
502
Brak możliwości kupienia znaczka turystycznego w poniedziałki , czyli dzień bezpłatnego wstępu do muzeum. Kasa tego dnia jest zamknięta. Skansen spory, ciekawy, przyjazny psiakom na smyczy (ogromny atut tego miejsca!) i na pewno wart odwiedzenia. Obsługa bardzo miła i pomocna.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
***
W poniedziałek muzeum otwarte. Wstęp wolny, ale nijak nie można dostać znaczka z uwagi na zamkniętą kasę. Pani przewodnik nic nie mogła zrobić bo nie posiadała kluczy do tego pomieszczenia. Nawet pieczątki nie posiadała. Wiele zwiedziłem skansenów ale tutaj dla mnie była to porażka. Brak jakiegokolwiek planu skansenu. Nie wszystkie oznaczenia kierunkowe były do końca czytelne. Plan główny skansenu przed wejściem na ukazywał teren otwarty z niewielką ilością zieleni, a w rzeczywistości pokryty gęstym lasem i dużą ilością komarów, ale to już inna historia.
 
Maciej
Maciej
Muzeum Wsi Radomskiej
Skansen naprawdę duży, sam spokojny spacer bez przewodnika może zająć półtorej godziny. Wewnątrz ośmiokątnej stodoły trafiłem na wystawę różnych modeli ciągników, jedynej w Polsce jak głosiło na tabliczce informacyjnej. Wśród urokliwych zabudowań wiejskich moją uwagę szczególnie zwrócił młyn wodny na bocznej ścieżce. Na godzinę przed zamknięciem skansenu bilet w automacie za darmo. Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami. Jedna uwaga - sklepik zamykany jest na godzinę przed zamknięciem skansenu. Mnie udało się zdążyć tylko dlatego, że pani miała awarię systemu i nie mogła rozliczyć dziennej faktury.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 502
To nie była moja pierwsza wizyta w muzeum i nie była spowodowana chęcią zdobycia Znaczka Turystycznego, choć dzięki Znaczkowi Turystycznemu to miejsce poznałem i „śledzę” informację o ciekawych imprezach. Otóż skansen ten jest miejscem gdzie odbywają się różne imprezy plenerowe związane z charakterem placówki. Ja wybrałem Festiwal Ziemniaka Festiwal Ziemniaka odbywa się, co roku na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. Głównym motywem festiwalu jest zaprezentowanie jak dawniej wyglądały nie tylko prace polowe, ale też przetwórstwo, codzienne zwyczaje, obrzędy związane z wykopkami oraz codzienne życie wsi regionu radomskiego. Podczas wydarzenia prezentują się zespoły obrzędowe, rękodzielnicy, koła gospodyń, a rolnicy pokażą pracę przy użyciu dawnych maszyn rolniczych z zasobów Muzeum.
Występują również kapel ludowych oraz jest potańcówka na deskach.
Koła gospodyń przygotują mnóstwo tradycyjnych potraw z ziemniaka można też nabyć różnorodne ciasta łącznie z egzotycznym mrowiskiem. Muzeum Polecam. W Radomiu można jeszcze zdobyć Znaczek Turystyczny No. 779 Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i w niedalekiej Wsoli No. 287 Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 502
Znaczek wyeksponowany, cena standardowa. Chociaż nie wszystko w skansenie było dostępne to jednak ośmiokątna stodoła robi wrażenie.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 502
Znaczek dostępny, widoczny. Dziękujemy. Bardzo ciekawe miejsce
 
Robert Romanowski
ROBAS
502
znaczek dostępny bez problemu za 7 zł. skansen pięknie wygląda w zimowej szacie
 
Krzysztof Bisek
drakul
ZT #502
Znaczek dostępny bezproblemowo, cena 7zł. Muzeum warte odwiedzenia.
 
Kasjer Muzeum
Znaczki turystyczne będą dostępne również w poniedziałki
Witam,
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiliśmy sprzedaż znaczków turystycznych w kasie nr 2, ponieważ kasa główna w poniedziałki  jest zamknięta. Jest to dzień wolny od opłat za bielety wstępu.
W  kasie nr 2 na co dzień nie prowadzi się sprzedaży pamiątek, dlatego znaczki będą tam dostępne w niewielkiej ilości.(przekazuje tam po 10 szt na każdy poniedziałek).
 
(Wszelkich informacji dotyczących zakupu znaczków w poniedziałki udzieli Państwu również przewodnik jak i ochrona muzealna)
Chciałabym również Państwu podziekować za miłe słowa oraz serdecznie zaprosic do zwiedzania skansenu. 
Pozdrawiam, kasjer MWR w Radomiu.
 
 
 
Samanta
ZT 502
Znaczki są widoczne przez okno kasy, ale niestety w poniedziałki zamknięte.
 
Sławek
ZT
Bardzo miła Pani w kasie ,Panowie z ochrony życzliwi i bardzo przyjemni
 
Krzykos
ZT 502
Cena standardowa - 7 zł. Na regale widziałem kolejną partię ZT, jeszcze zapakowaną w folię, więc raczej będzie dostępny przez najbliższy czas.
 
tramp
skansen
Nie wiedziałem,która opcję dostępności znaczka wybrac,bo żadna nie pasuje.Znaczek w skansenie jest.Problem w tym,że jest w kasie,a choc skansen jest czynny codziennie,to w poniedziałki wstęp jest wolny.Oczywiście kasa nieczynna,zamknięta i nikt nie ma do niej kluczy,bo kasjerki nie ma.Tak więc w poniedziałki skansen zwiedzac można,ale znaczka się nie kupi.