Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1318
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1318!

No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu

GPS: 50.728574 18.445558

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu

Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu zostało otwarte 5 maja 2017 roku. Placówka powstała na skutek przekształcenia działającej tu wcześniej Izby Regionalnej, którą w 2004 roku założyło Międzygminne Towarzystwo Regionalne Dobrodzień-Zębowice. Obecnie muzeum jest jednostką organizacyjną  Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Gromadzi eksponaty świadczące o historii regionu. Są to głównie wszelkiego rodzaju dokumenty pisane oraz fotografie, mapy, ale także przedmioty codziennego użytku, w tym jak przystało na miasto stolarzy eksponaty związane z obróbką drewna. Jedno z pomieszczeń zaaranżowane zostało na dawny warsztat stolarski prezentujący dawne narzędzia oraz zabytkowe dyplomy mistrzowskie. Ponadto placówka posiada w swojej kolekcji sprzęt kuchenny wraz z naczyniami, oraz stroje śląskie i elementy lokalnego zdobnictwa, wśród których wyraźnie wyróżnia się haft dobrodzieński przedstawiający motyw kwiatu granatu otoczony stylizowanymi liśćmi.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w budynku Domu Kultury, Plac Wolności 24, Dobrodzień

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu

29.08.2024 - dostępny bez problemów
30.07.2024 - dostępny bez problemów
14.06.2024 - dostępny bez problemów
05.10.2023 - dostępny bez problemów
05.10.2023 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 955
Po przejechaniu 285 km. w drodze na Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Nysie przystanek w Mieście stolarzy. Tym razem mieliśmy trochę więcej szczęścia gdyż był to czas, w którym Informacja Turystyczna w budynku Domu Kultury była czynna. Prowadzenie tej informacji jest dodatkowym zajęciem Pań, ale jest tam miła obsługa tyle tylko, że obiektów dalej nie udało się zobaczyć od środka. Nawet podałem swój telefon jak by Pani władna otworzyć się pojawiła. I zadzwonił jak już byliśmy poza miastem. Zwiedzanie indywidualne dwa kościoły, ale nie ten ze ZT. Kilka sklepów meblarskich wiadomo miasto stolarzy coś do zjedzenia i wypicia(nie wyskokowego).Nie żałuje tego spaceru po mieście trochę czasu nam to zajęło, ale dobrze spędzonego. I zadzwonił jak już byliśmy poza miastem. Pozostaje obejść zdęcia na stronie ZT i swoje zabytkowe narzędzia stolarskie w domu( nie wiedziałem, że to zabytek)
 
Danuta Świątek
Dana
Dobrodzień
Wszystkie ZT dostępne w Ośrodku Kultury, gdzie można kupić i dostać bardzo dużo materiałów krajoznawczych. Miasteczko zwiedziłam dokładnie, do kościoła droga rozkopaną ulicą, ale warto!
 
Monika i Łukasz
Muzeum
Po telefonie do biblioteki umówiłam się na zwiedzanie w tygodniu ok 17 nie było żadnego problemu. Przemiła Pani oprowadziła nas po muzeum i bardzo ciekawie opowiedziała historię miasta i przedmiotów znajdujących się w muzeum. Jeśli chcecie zwiedzić również kościół zaznaczcie to w rozmowie bo pani musi zabrać klucze do kościółka.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Niewielkie, kameralne muzeum, które dzięki Pani Dyrektor Domu Kultury okazuje się miejscem wyjątkowym. Pani Dyrektor ma dużą wiedzę na temat miasta, jego historii i teraźniejszości i chętnie, w ciekawy sposób się tą wiedzą dzieli. Tutaj każdy eksponat ma swoją historię. Naprawdę godne polecenia miejsce. Znaczek z muzeum i inne z miasta dostępne w bardzo miłym sekretariacie Domu Kultury.
 
Marek Matysik
aptekarz
Dobrodzień
Znaczki dostępne po wcześniejszym umówieniu się. Przemiła Pani Klaudia z DK poświęca prywatny czas dla turystów. Dziękujemy
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum
Znacznik wskazuje celowo budynek Ośrodka Kultury, bo tutaj znajdują się wszystkie dobrodzieńskie znaczki i stąd ruszamy w dalszą wycieczkę. Samo muzeum mieści się po przeciwnej stronie rynku i zajmuje 3 pomieszczenia na jego piętrze. Ale o muzeum dowiecie się jak przeczytacie powyższy opis i zwiedzicie je sami. Tutaj muszę wspomnieć o Pani Dyrektor, która z pasją oprowadza turystów sprzedając im niezwykle ciekawe informacje o historii miasta i regionu. A na sam koniec jeśli będziecie chcieli to dowiecie się jeszcze gdzie zjeść coś dobrego oraz jakie inne obiekty warto zobaczyć, by kompleksowo zaliczyć zwiedzanie Dobrodzienia.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Dobrodzień
Potwierdzam poprzedni wpis - dzięki Pani z Domu Kultury znaczek jest do zdobycia. Pani telefonicznie zdradzi nam drogę przez zasieki i wertepy remontowe.Samo Muzeum ze względu na Covid i remont -na razie nie dostępne ale można pooglądać samo miasteczko - warto!
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 955 Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu
Znaczki i pieczątki do nabycia w Informacji Turystycznej w budynku Domu Kultury, Plac Wolności 24, Dobrodzień. Niech nikogo nie zraża to, że budynek jest w remoncie otoczony płotem. Wystarczy zadzwonić do Ośrodka Kultury i Sportu w Dobrodzieniu, gdzie miłe Panie czekają z kolekcją znaczków i piczątką.