No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce. Utworzony został 7 maja 1919r., stając się największą w naszym kraju instytucją zajmującą się badaniami budowy geologicznej Polski. Wraz z rozpoczęciem działalności, do życia powołane zostało Muzeum Geologiczne. Od samego początku miało gromadzić i przechowywać jak najbardziej kompletny zbiór okazów kopalnych ukazujących budowę geologiczną Polski. Budynek Muzeum, zaprojektowany przez Mariana Lalewicza, oddany został do użytku w roku 1930. Pod koniec lat 30-ych XX wieku w Muzeum uruchomiono nowe pracownie oraz wystawy. Rozwój wstrzymał wybuch II Wojny Światowej kiedy to liczne okazy uległy znacznym zniszczeniom. Po zakończeniu wojny przystąpiono do odbudowy placówki, a dzięki intensywnym badaniom geologicznym Muzeum zyskało wiele nowych okazów. Obecnie oglądać tu można bogatą kolekcję skał, minerałów i skamieniałości obrazujących geologię Polski oraz historię życia na Ziemi.
18.11.2024 - znaczek niedostępny
08.10.2024 - znaczek niedostępny
08.07.2024 - dostępny bez problemów
10.06.2024 - dostępny bez problemów
24.03.2024 - znaczek niedostępny
Dodać komentarz
Samo muzeum bardzo ciekawe, ilość eksponatów jest imponująca, polecam serdecznie odwiedziny nawet mimo braku możliwości zakupu znaczka na miejscu.
Osoby, które już wiedzą o znaczkach (tak jak ja) pytają o nie zaraz po wejściu do środka i zostaliśmy przekierowani do uprzejmej Pani w bierze, gdzie udało nam się go nabyć.
Samo muzeum wspaniałe. Potwierdzam wpisy poprzedników: budynek z zewnątrz robi wrażenie ale kiedy wejdzie się do środka... Bogactwo eksponatów, które są wystawione w sposób zachęcający i przejrzysty.
Osobiście totalnie zakochałam się w Dyziu. Idealnie Pozuje do selfie
Szkoda, że ZT nie jest sprzedawany w sklepiku geologicznym a pomieszczeniu biurowym. W efekcie ktoś, kto nie ma pojęcia o ZT, nie ma szans nawet go zobaczyć. A biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną grafikę, myślę, że znaczek miałby spore wzięcie, zwłaszcza wśród dzieciaków. Więcej osób mogło by się zarazić "znaczkozą" ;-) Krążek z mamutem to jednak coś ciekawszego niż kolejny kolorowy kamyk ;-) Może warto by na kartkach rozwieszonych w muzeum, kierujących do miejsca sprzedaży umieścić wizerunek ZT? Wzbudziło by to większe zainteresowanie.
Potwierdzam wpis Roberta - trzeba koniecznie zwrócić uwagę na architekturę budynku.
Zgromadzone eksponaty i skamieniałości, sprawiają, że człowiek uświadamia sobie jakie to skarby kryje nasza Ziemia. W muzeum można również zobaczyć modele: wulkanu, pustyni i jaskini.
Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć trochę czasu, ale warto.