No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu powstało początkowo jako Muzeum Miejskie. Od samego początku istnienia zbiory muzealne eksponowane były w budynku przy ul. Mickiewicza, połączonym z XV-wieczną basztą miejską, która działała do czasu II wojny światowej. Początkowo muzeum nie dysponowało własnymi zbiorami i bazowało głównie na eksponatach wypożyczonych z ówczesnego Muzeum Śląskiego we Wrocławiu. Z biegiem lat jednak placówka wzbogaciła się o własne nabytki pochodzące z przekazów muzeów dolnośląskich: Chojnowa, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Ziębic oraz z zakupów antykwarycznych i darów. Od 1991 roku rozdzielono część zbiorów i obecnie w budynku mieści się Dział Ceramiki prezentujący i eksponujący bolesławiecką ceramikę do 1945 roku, ukazując m.in. techniki jej wytwarzania. Ekspozycja bolesławieckiej ceramiki po 1945 roku prezentuje natomiast ceramikę produkowaną przez Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” oraz Spółdzielnię „Ceramika Artystyczna”. Autorami prezentowanych wyrobów było wielu wybitnych projektantów.
03.09.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
21.08.2024 - dostępny bez problemów
18.08.2024 - dostępny bez problemów
10.08.2024 - dostępny bez problemów
21.07.2024 - dostępny bez problemów
Dodać komentarz
Znaczek zakupiony w Nowym Muzeum Ceramiki na ul. Zgorzelecka 28/29
Dużo obiektów do zwiedzania (muzea są otwarte), dużo znaczków (mam nadzieje, że jeszcze będą) i bardzo duuużo pieczątek! W IT 14 pieczątek!!! + jeszcze muzea i kilka obiektów które teraz są zamknięci (pytać o tym w IT)!
W muzeach są znaczki + w IT. W IT jakiś znaczek (nie pamiętam dokładnie jaki) kupiliśmy już ostatni. Ale w innych miejscach są.
Wszystkie znaczki są w cenie 8 zł.
Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki --- w niedzielę był zamknięty. Jak on teraz działa - niema informacji.
Muzeum interesujący. Fajne filmiki, dzięki który można zobaczyć jak powstaje ceramika od samego początku i dowiedzieć się historie boleslawickiej ceramiki.
Tanio kosztuje, nie są duże ekspozycji tak co nie będziecie zmęczeni ;)
+ 1 pieczątka dla kolekcjonerów ;)
Muzeum ceramiki bardzo ciekawe. Dużo porcelany przepięknej i bardzo różnorodnej. Zwiedzanie zawiera również 6-cio minutowy film na jednej z sal.