No. 702 Latarnia morska w Świnoujściu
Należy do najstarszych latarni w Polsce, ponieważ pierwsza latarnia powstała już w roku 1805. Wzniesiona jest na falochronie wschodnim i ostateczny kształt i imponującą wysokości 68 m uzyskała w drugiej połowie XIX w. Do dziś należy do największych i najbardziej imponujących budowli na polskim wybrzeżu. Również uważana jest za najwyższą latarnię morską na całym wybrzeżu Bałtyku, a także za jedną z największych na świecie. Wokół latarni, w przylegających budynkach, utworzone zostało muzeum latarnictwa i ratownictwa morskiego. Budynek latarni wpisany został do Krajowego Rejestru Zabytków.
UWAGA! Tymczasowo dostęp do latarni morskiej drogą lądową jest niemożliwy. Aby zwiedzić latarnię należy skorzystać z przeprawy wodnej statkiem Adler-Schiff. Obowiązkowe są rezerwacje, pod numerem telefonu 91 322 45 88
18.11.2024 - dostępny bez problemów
21.02.2024 - dostępny bez problemów
18.07.2023 - dostępny bez problemów
14.07.2023 - dostępny bez problemów
14.07.2023 - dostępny bez problemów
Dodać komentarz
Dodatkowo polecam zabawę Paszport Latatnika: zbiera się pieczątki z odwiedzonych latarni i dostaje odznaki tzw. Blizy.
Na latarnię niestety nie weszliśmy - z powodu silnego wiatru była zamknięta.
Warto zajrzeć na fb Latarni - była tam informacja a dużo ludzi na miejscu zaskoczonych.
Ciężki dojazd - wąska droga i wszędzie pozastawiana samochodami.
Cena znaczka 8 zł.
Obok latarni do zwiedzenia Fort Gerharda. Po przeprawie promowej warto udać się jeszcze do symbolu Świnoujścia - wiatraczka Stawa Młyny. Droga biegnie przez park lub obok Fortu Anioła i Fortu Zachodniego.